Lipoliza iniekcyjna to skuteczna metoda redukcji miejscowej opornej tkanki tłuszczowej. Pozwala w szybki i nieinwazyjny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna poprawia również mikrokrążenie i metabolizm komórek skóry, odżywia oraz regeneruje skórę. Ponadto ujędrnia, napina, wygładza skórę oraz dodaje jej blasku.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą zredukować lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową, trudną do wyeliminowania poprzez wysiłek fizyczny bądź dietę. Mogą z niego skorzystać zarówno pacjenci z normalną wagą, jak i niewielką nadwagą. Kuracja jest całkowicie bezpieczna, nie wymaga specjalnego przygotowania, ani długiej rekonwalescencji.
Terapia polega na wstrzyknięciu w lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową substancji czynnych, które rozbijają komórki tłuszczowe, które następnie są wydalane z organizmu.
Wskazania
kończyny górne – w okolicy tricepsu,
fałdy na plecach ( poniżej żeber),
fałdy na brzuchu,
„bryczesy”,
okolica podpośladkowa,
wewnętrzna strona ud,
wewnętrzna strona kolan,
podwójny podbródek / modelowanie konturu żuchwy,
ginekomastia męska
„bawoli kark”
Przeciwskazania
nadwaga,
ciąża,
choroby nowotworowe,
choroby wątroby i nerek,
choroby tarczycy ( niewyrównana niedoczynność )
cukrzyca,
choroby zapalne skóry i alergie
Przebieg zabiegu
Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego i kwalifikacji pacjenta do zabiegu po wykluczeniu przeciwwskazań. Lekarz pobiera odpowiednią dawkę preparatu, a następnie aplikuje ją w obszar zabiegowy. Egzosomy są podawane pacjentowi z pomocą:
mikronakłuwania
lasera frakcyjnego CO2
radiofrekwencji mikroigłowej
Efekty
Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Efekty, jakie otrzymujemy po zabiegu to utrata 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle 1-2 zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest grubsza, ilość zabiegów jest większa. Satysfakcjonujący efekt uzyskujemy zazwyczaj po 3 – 4 zabiegach wykonywanych w odstępach co 3 – 4 tygodnie.