SASKA CLINIC - 2. INSTYTUT TERAPII PEPTYDOWYCH W POLSCE

Jako druga klinika medycyny estetycznej w kraju, wprowadziliśmy celowane kuracje peptydowe dla skóry, ciała i włosów oparte na działaniu peptydów biomimetycznych (biomimetic peptides).

AKTYWIZACJA NATURALNYCH MECHANIZMÓW NAPRAWCZYCH
 
Preparaty na bazie peptydów to prawdziwy przełom i skuteczny sposób na stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych w naszym organizmie. Peptydy działają analogicznie do naturalnie występujących w naszym ciele cząstek naprawczych, dzięki czemu są bezpieczne w stosowaniu, a jednocześnie dają wyjątkowo naturalny, długotrwały efekt przeciwstarzeniowy.
 
 
JAK DZIAŁAJĄ PEPTYDY BIOMIMETYCZNE?
 
Najważniejsza jest ich biologiczna dostępność i ukierunkowane, selektywne działanie. Peptydy biomimetyczne to syntetyczne związki chemiczne działające na zasadzie wiernego naśladowania naturalnych, obecnych w organizmie substancji. Podwaliną do stworzenia tego typu celowanej terapii były badania niemieckiego biologa, prof. G. Blobela, który w 1999 roku został wyróżniony Nagrodą Nobla za pracę nad mechanizmem i identyfikacją wewnętrznych sygnałów kierujących transportem i lokalizacją białek w komórkach. Dziś, dzięki rozwojowi biotechnologii, otrzymujemy prawdziwy „eliksir młodości”. Stosowane nawet w niewielkich dawkach peptydy biomimetyczne poprawiają metabolizm komórek skóry i powstrzymują procesy starzenia.
 
Peptydy w medycynie estetycznej są wykorzystywane w kilku głównych wskazaniach ze względu na swoje właściwości. Mogą mieć działanie:
 
•         przeciwstarzeniowe (anty-aging),
•         przeciwprzebarwieniowe,
•         powstrzymujące wypadanie włosów,
•         antycellulitowe,
•         rozkładające tkankę tłuszczową.
 
Najbardziej skutecznym sposobem wprowadzenia peptydów biomimetycznych w głąb skóry jest zabieg mezoterapii igłowej.
 
 www.antiaging.com.pl
 

Cennik