Aptos

NICI LIFTINGUJĄCE

Zabieg nićmi APTOS zapewnia długotrwały efekt, gwarantując jednocześnie naturalny wygląd twarzy. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd. Skutecznie poprawi mankamenty, związane między innymi ze zwisającym podbródkiem, opadającymi policzkami czy piersiami.
 
Technika APTOS jest obecna na rynku już od niemal 20 lat, a zadowolenie z efektów jej działania deklaruje milion pacjentów na całym świecie! W Polsce otrzymała ona niezwykle prestiżową dla branży estetycznej nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej dla najlepszego produktu do niechirurgicznego liftingu.
 
Obecnie dostępne są cztery linie produktów nici Aptos. Rozróżnia się je ze względu na rodzaj stosowanego materiału. Nici wchłaniane „caprolac” na bazie kwasu polimlekowego i kaprlaktonu to bogata linia produktów Aptos Nano, Excellence oraz Ligot Lift. Polipropylen nie rozpuszcza się i jest z kolei typowym materiałem stosowanym w niciach chirurgicznych Aptos Surgical, gwarantując długotrwały efekt zabiegowy od 5 do 10 lat.
 
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Na około tydzień przed planowaną korekcją wskazane jest powstrzymanie się od przyjmowania medykamentów i suplementów diety, szczególnie tych, które wpływają na rozrzedzenie krwi: aspiryna, dipyridamol, pentoksyfilina, nikotynian ksantynolu etc. Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędne jest wypełnienie przez pacjenta formularza zgody na zabieg, rekomendowanego przez firmę APTOS.
 
PRZECIWWSKAZANIA:

- choroby autoimmunologiczne,
- ciężka choroba fizyczna,
- kolagenoza,
- choroba niedokrwienna serca,
- nadciśnienie II i III stopnia,
- hemofilia,
- zaburzenia psychiczne,
- stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,
- ciąża i laktacja
- wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.
 
OPIS ZABIEGU:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu bioabsorbowalnej nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do 3 lat w przypadku nici rozpuszczalnych oraz 5 do 10 lat w przypadku nici stałych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można powrócić do normalnego rytmu życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.
 
PO ZABIEGU:

Bezpośrednio po zabiegu na obszarze poddanym implantacji mogą wystąpić następujące objawy: asymetria, obrzęk, siniaki, zgrubienia, krwiaki, zaciągnięcia skóry lub prześwitywanie nici. Mogą one utrzymywać się od jednego tygodnia do 3 miesięcy po zabiegu.
 
W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez 2 tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.
 
W celu przyspieszenia procesu rekonwalescencji należy stosować się do zaleceń pozabiegowych. Pomocne mogą być następujące preparaty i zabiegi:
- Lymphomyosot – 15 kropli 1-2 razy dziennie (możliwe przeciwwskazania należy skonsultować z lekarzem)
- osocze bogatopłytkowe – przed lub po korekcji (nie więcej niż 3-4 zabiegi)
- światłoterapia LED, mikroprądy lub inne zaiebi rehabilitacyjne – następnego dnia oraz w ciągu całego procesu gojenia.
 
MOŻLIWE KOMPLIKACJE POZABIEGOWE:

Choć występują one bardzo rzadko, w wyjątkowych sytuacjach mogą pojawić się następujące skutki uboczne:
- krwiak
- proces zapalny
- asymetria
- hiperkorekcja
- prześwitywanie nici,
- krwotok podczas implantacji nici
 
1. Aptos NANO – wiek pacjenta dowolny

Nano to najbardziej delikatna ze wszystkich małoinwazyjnych technik Aptos. System ten składa się z cieniutkiej igły prowadzącej oraz ultracienkiego „bio-włókna”. Taka struktura czyni technikę korekcji znacznie prostszą do przeprowadzenia i bardziej bezpieczną. Delikatna, cienka igła, wykonana z wysokiej jakości stali, jest wprowadzana podskórnie (bez wykłuwania) poprzez mikroskopijny otwór (punkt wkłucia), przenikając przez tkanki bez ich uszkadzania. Po zakończeniu procedury ślady ingerencji zabiegowej są praktycznie niezauważalne (punkty wkłucia zabliźniają się bardzo szybko).
 
Aptos Nano mają specjalną, dwuwymiarową strukturę i są 2,5 raza cieńsze od standardowych materiałów szewnych. Podobnie jak pozostałe produkty Aptos, w 100% współdziałają z tkankami organizmu, ze względu na zawartość w ich składzie kwasu polimlekowego (L-lactic). Ta naturalna substancja jest składnikiem ludzkiego ciała i stymuluje proces odnowy komórek.
 
Włókna Nano tworzą pod skórą wspierający ją szkielet, gwarantując pożądane efekty ujędrniania. Pierwsze rezultaty pojawiają się od razu po wykonaniu zabiegu, zaś pełne efekty widoczne są po kilku tygodniach.
Technika Aptos Nano może być z powodzeniem łączona z wypełniaczami, kosmetologią estetyczną na bazie urządzeń, mezo i plazmoterapią, peelingami, a nawet neurotoksynami.
 
Włókna Aptos Nano tworzone są na bazie kaprolaktanu – materiału łatwo chłonnego, który usuwany jest z organizmu po roku od implantacji. Kwas polimlekowy z kolei odnawia tkanki na poziomie komórek, stymulując wytwarzanie kolagenu. Stosowanie nici liftingujących Aptos Nano zapewnia zatem podwójny efekt: liftingu oraz biorewitalizacji – dzięki ich zastosowaniu organizm jest stymulowany do uruchomienia procesu samoczynnej mezoterapii.

Nano Spring – rozpuszczalne „sprężynki” do przywracania witalności
 
Nano Spring zostały zaprojektowane z myślą o korekcji zmarszczek mimicznych tak, aby wygładzać je zgodnie z ruchem mięśni mimicznych twarzy. Dzięki temu efekt liftingu jest doskonale widoczny, jednak bez zaburzania naturalnej ekspresji twarzy
 
Obszary zabiegowe:
- „linie marionetki”,
- bruzdy nosowo-wargowe
- fałdy między brwiami
- „lwia zmarszczka”
- „kurze łapki”
- „zmarszczki palacza” nad górną wargą
- zmarszczki gładzizny
- usta (powiększenie),
- dekolt
- dłonie
 
Nano Vitis – rozpuszczalne „warkocze z bio-włókien” tworzą lekką i plastyczną konstrukcję, która zapewnia skórze elastyczność.
 
Obszary zabiegowe:
- okolice powieki górnej,
- okolice powieki dolnej,
- bruzdy wokół uszu
- fałdy szyjne
- żuchwa
- dolina łez i odbudowa objętości policzków
- usta (powiększenie),
- dekolt
- dłonie

2. Aptos Excellence  - pacjenci 30+

Technika ta jest polecana w sposób szczególny przy pierwszych oznakach starzenia. Wyróżnikiem nici Aptos Excellence jest minimalizacja traumatyczności zabiegu: korekcja twarzy jest przeprowadzana poprzez jeden punkt wkłucia, który nie pozostawia na skórze żadnych śladów. Dzięki specjalnie dostosowanemu końcowi, nici Excellence przenikają przez tkanki bez ich uszkadzania.
Dłuższe (16 cm) nici mogą zostać wprowadzone na granicy linii włosów, co czyni miejsca wkłucia niewidocznymi bezpośrednio po zabiegu.
 
Excellence Visage i Excellence Elegance – bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami do odmładzania
 
Obszary zabiegowe:
- brwi
- obszar kości policzkowej
- żuchwa
- szyja 
- twarz
- brzuch
- wewnętrzna strona ud
- wewnętrzna strona ramion

3. Aptos Light Lift – pacjenci 35+

Zastosowanie struktury z mikrowypustkami powoduje zakotwiczenie w tkankach miękkich, tworzy trwały szkielet, dzięki któremu naprowadza tkanki na ich pierwotne położenie i zabezpiecza je przed ponownym przemieszczeniem.
 
Optymalny efekt ich zastosowania widoczny jest po 2-3 tygodniach po zabiegu, rekonwalescencja zaś trwa 1-2 tygodnie. Jednak już kilka dni po zabiegu możliwe jest powrócenie do codziennych czynności.
 
Opracowanie całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10-15 minut.
 
Light Lift Thread 2G – w przypadku tej metody stosuje się nić z mikroskopijnymi wypustkami, mocowaną do dwóch igieł czasowo złączonych. Dzięki jednemu wspólnemu ostremu końcowi wykonywany jest tylko jeden punkt wkłucia. Ta metoda doskonale sprawdza się w opracowywaniu obszaru brwi, linii żuchwy i podbródka, jest również idealna dla pacjentów, którzy chcą uzyskać efekt liftingu w obszarze kości jarzmowej.
 
Light Lift Spring – metoda ta idealnie nadaje się do implantowania podskórnie, aby zlikwidować efekt opadających kącików ust i usunąć „linie marionetki”. Nie ogranicza skurczów mięśni, dając naturalny efekt – dzięki takiej technice ekspresja twarzy nie jest zakłócana.

Cennik