Lipoliza iniekcyjna
Metoda lipolizy iniekcyjnej, stanowi dziś alternatywę dla tych wszystkich, którzy z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja).
Technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.
Nie zastępuje ona liposukcji. Jest zabiegiem nieoperacyjnym. Wyróżnia się znacznie mniejszą urazowością i nie wyłącza pacjenta z codziennego życia.
Mechanizm działania
Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu działającego lipolitycznie bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj są to 2 iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł ( tzw. lipoinject )
Zabieg przeprowadzony tą techniką (intralipoterapia) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu dodawane jest znieczulenie) i trwa około 15 minut. Minimalna ilość wkłuć ogranicza ryzyko powstawania zasinień.
Preparat przenika z łatwością przez błony komórkowe do ich wnętrza, a podany w większych ilościach powoduje rozluźnienie struktury błon i w efekcie ich rozerwanie. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej wywołuje rozpad nagromadzonych w niej trójglicerydów. Następnie wraz z powstałymi lipoproteinami jest transportowana do wątroby. Tam następuje ostateczny rozpad tłuszczów i ich wydalenie z organizmu.
Efekty zabiegu
Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Efekty, jakie otrzymujemy po zabiegu to utrata 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle 1-2 zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest grubsza, ilość zabiegów jest większa.
Satysfakcjonujący efekt uzyskujemy zazwyczaj po 3 – 4 zabiegach wykonywanych w odstępach co 3 – 4 tygodnie. Jest to oczywiście bardzo indywidualna sprawa.
Zabieg może wykonywać jedynie certyfikowany lekarz!
Wskazania:
- kończyny górne – w okolicy tricepsu,
- fałdy na plecach ( poniżej żeber),
- fałdy na brzuchu,
- „bryczesy”,
- okolica podpośladkowa,
- wewnętrzna strona ud,
- wewnętrzna strona kolan,
- podwójny podbródek / modelowanie konturu żuchwy,
- ginekomastia męska
- „bawoli kark”
Przeciwskazania :
- nadwaga,
- ciąża,
- choroby nowotworowe,
- choroby wątroby i nerek,
- choroby tarczycy ( niewyrównana niedoczynność )
- cukrzyca,
- choroby zapalne skóry i alergie
Wygląd skóry po zabiegu
Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu.
Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.
Cennik