Laserowe ujędrnianie skóry i usuwanie tkanki tłuszczowej
Jak działa zabieg?
Jest to i technika laserowa zapewniająca najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo w obszarze minimalnie inwazyjnych procedur medycyny Anti Aging, która służy do restrukturyzacji (napięcia) skóry i redukcji tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i całego ciała. Wykorzystywany do zabiegu laser diodowy emituje energię o długości fali 1470 nm, która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Dzięki takiemu wielokierunkowemu działaniu redukuje wiotkość skóry oraz nadmiar tkanki tłuszczowej jednocześnie.
Zalety:
- niechirurgiczna, minimalnie inwazyjna procedura,
- zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych,
- brak konieczności znieczulenia (nie wymaga nakłuwania i nacinania skóry) ,
- bardzo wysoki profil bezpieczeństwa i skuteczności,
- natychmiastowe, narastające w czasie i długotrwałe efekty,
- jednorazowa procedura nie wymagająca powtórzeń,
- brak lub minimalny okres powrotu do codziennych aktywności,
- możliwość łączenia z innymi zabiegami Anti-Aging nawet podczas tej samej sesji zabiegowej.
Jakie problemy rozwiązuje zabieg?
Zapewnia natychmiastową retrakcję włókien kolagenowych, restrukturyzację i napięcie struktury skóry, a następnie zwiększenie ilości kolagenu i zagęszczenie skóry. Ponad to dochodzi również do bardzo powierzchownej i przez to bezpiecznej lipolizy (niszczenia komórek tłuszczowych) pozwalającej usunąć nadmiar nagromadzonej tkanki tłuszczowej w obszarach: chomików, podbródka, czy też ramion, brzucha, ud.. Zabieg stosuje się także w celu napięcia skóry twarzy, w tym dolnej powieki, podbródka, nosa, żuchwy i szyi. W połączeniu z zastosowaniem dodatkowej głowicy lasera możliwy jest frakcyjny, ale nieablacyjny resurfacing skóry i możemy pozbyć się również zmian pigmentacyjnych, blizn potrądzikowych, rozstępów, przy jednoczesnym spłyceniu zmarszczek i przywróceniu prawidłowego kolorytu skóry.
Synergia działania pozwala w minimalnie inwazyjny sposób uzyskać efekt zarówno napięcia, liftingu skóry, wygładzenia zmarszczek, jak i redukcji tkanki tłuszczowej. To co należy podkreślić w tej technice to możliwość jej zastosowania nawet w najbardziej delikatnych i przez to problematycznych do regeneracji okolicach: oczu, szyi, dekoltu. Zabieg bardzo bezpiecznie i skutecznie ujędrnia, zagęszcza i liftinguje skórę w tych obszarach. Przynosi szczególnie dobre rezultaty w redukcji wiotkości i zmarszczek zlokalizowanych na dolnej powiece, skroniach i na podbródku, gdzie skóra jest najcieńsza i przez to najszybciej ulega procesowi starzenia, staje się wiotka i pomarszczona.
Co warto podkreślić to to, iż mechanizm działania daje możliwość bardzo indywidualnego doboru zabiegu do potrzeb pacjentów co jest fundamentalne bo pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów. W zależności od kondycji skóry pacjenta tj.: stopnia wiotkości skóry czy też ilości nagromadzonego nadmiernie tłuszczu lub jego braku można tak modyfikować parametry lasera i dobierać grubość włókien fibrynowych, by uzyskać efekt redukcji wiotkości skóry i równoczesnej lipolizy lub jedynie ujędrniać i liftingować skórę jeśli pacjent ma prawidłową ilość tkanki tłuszczowej.
Na jakie części ciała?
Twarz
• dolna powieka,
• środkowa i dolna część twarzy,
• kontur żuchwy,
• podbródek,
• szyja,
• dekolt.
Ciało
• ramiona,
• brzuch,
• wewnętrzna i zewnętrzna strona ud,
• okolica kolan.
Przeciwwskazania:
Jak większości zabiegów medycyny Anti Aging nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, osób z chorobami nowotworowymi oraz aktywnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. Wśród przeciwwskazań wymienia się też zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie sterydów, choroby serca, cukrzycę, atopowe zapalenie skóry oraz przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło.
Przebieg zabiegu:
Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie lekarskim, a do jego wykonania stosowane są najnowszej generacji mikro-optyczne włókna fibrynowe o grubości 200-300 mikronów. Te nieco grubsze od włosa ludzkiego mikro optyczne włókna aplikowane są podskórnie i jest to praktycznie niewyczuwalne dla pacjenta, dzięki temu że ich zakończenie posiada formę stożka przez co ich wprowadzenie jest łatwe, bezbolesne i nie pozostawia śladu na skórze. Giętkość włókien daje z kolei możliwość lepszej i bardziej precyzyjnej penetracji w tkance i dotarcia do kłopotliwych okolic twarzy i ciała co jest trudne do osiągnięcia stosując inne technologie z wykorzystaniem grubszych światłowodów czy też sztywnych kaniul.
Czy zabieg jest bolesny?
Nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani uprzedniego znieczulenia, a użycie bardzo cienkich mikro optycznych fibr FTF sprawia, że ich wprowadzenie jest praktycznie niewyczuwalne przez pacjenta, gdyż nie wymaga wykonywania nacięć w skórze. Dzięki temu procedura jest bezpieczna i minimalnie inwazyjna.
Czy konieczne jest wykonanie serii zabiegów?
To procedura jednorazowa nie wymagająca powtórzeń, a uzyskane podczas jednej sesji zabiegowej rezultaty są zarówno natychmiastowe, narastają w kolejnych miesiącach podczas których tworzy się nowy kolagen w najgłębszych warstwach skóry, a uzyskane po około 3-6 miesiącach ostateczne efekty są długotrwałe.
Jak długo trwa rekonwalescencja?
Po wykonanej procedurze pacjent może natychmiast powrócić do codziennych zajęć i aktywności.