Korekta kształtu nosa

RHINOPLASTYKA NIECHIRURGICZNA

 
Niechirurgiczna korekta kształtu nosa jest pionierską, rewolucyjną i nieinwazyjną metodą, która stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji korekty nosa. Obok niechirurgicznej korekty powiek urządzeniem PLEXR, stanowi w ofercie Saska Clinic, kolejną propozycję skierowaną do Pacjentów, którzy chcą bezinwazyjnie skorygować kształt nosa i poprawić proporcje twarzy. Pozwala uzyskać zadowalający efekt korekcji nosa, unikając bolesnego zabiegu chirurgicznego i nie narażając Pacjenta na bolesny proces gojenia po plastyce okolicy nosa. wykorzystując działanie kwasu hialuronowego i preparatów na jego bazie, by natychmiastowo zniwelować garby i nierówności, czy podnieść grzbiet nosa.
 
DZIAŁANIE:
Bezbolesna poprawa kształtu nosa jest możliwa i w bardzo wielu przypadkach z sukcesem zastępuje ingerencję chirurgiczną. Dla pełnego działania zabieg wzbogacić można o korekcję opadającego czubka nosa, którą wykonuje się toksyną botulinową typu A. Oczywiście poprzez użycie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego nie osiągniemy tak radykalnych rezultatów, jak w przypadku chirurgicznej korekty nosa, ale pozwalają one na znaczną poprawę kształtu, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa.
 
PRZEBIEG ZABIEGU:
Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Na wierzchołek nosa nakłada się krem miejscowo znieczulający Emla. Następnym krokiem jest wstrzyknięcie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, dobranego do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Preparat ma zniwelować zagłębienia, wygładzić ostre kąty lub zmienić kąt wierzchołka nosa, przywracając w ten sposób symetrię. Podczas zabiegu Pacjent, we współpracy z lekarzem wykonującym zabieg, może utrzymywać pełną kontrolę nad wyglądem nosa, by zoptymalizować efekt. W celu podniesienia wierzchołka nosa można dodatkowo zastosować BOTOX. Wykonanie niechirurgicznej korekcji nosa trwa około 30 minut.
 
WSKAZANIA:
Niechirurgiczna korekcja nosa rozwiązuje problem widocznych garbów, opadających wierzchołków, zakrzywionych nosów o widocznej dysproporcji. Nieodzowną zaletą jest bezpieczeństwo i szybkość zabiegu - bez ryzyka powikłań pooperacyjnych, długiej rekonwalescencji, która towarzyszy tradycyjnej rynoplastyce. Zabieg szczególnie polecany u osób, które mają niewielki defekt, a chcą przywrócić okolicy nosa właściwe proporcje.
 
EFEKTY:
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna, nie uczula i natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi, integralnie łącząc się z tkanką. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – nawet gdy jest stopniowo wchłaniany –  nadal zachowuje efekt wypełnienia. Efekt korekty nosa utrzymuje się nawet do 2 lat. Po zabiegu nos pacjenta wygląda na mniejszy i bardziej atrakcyjny. Sam zabieg nie powoduje utrzymujących się zasinień ani opuchlizny. Bezpośrednio po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony (w zależności od ilości nakłuć). Pacjenci zazwyczaj mogą wrócić do codziennych aktywności, nałożyć makijaż już bezpośrednio po zabiegu.
 
PRZECIWWSKAZANIA:
• ciąża i okres laktacji
• zmiany zapalne w obrębie skóry
• skłonność do występowania blizn przerostowych
• stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych

Cennik