ACNELAN - terapia trądziku

SKUTECZNE LECZENIE TRĄDZIKU O RÓŻNEJ ETIOLOGII

Najbardziej kompleksowa kuracja przeciwtrądzikowa, która działa zarówno objawowo, zwalczając istniejące zmiany i powikłania trądzikowe, jak i przyczynowo, zapobiegając powstawaniu nowych.

 

- leczy zmiany trądzikowe o różnej etiologii i stopniu nasilenia
- zapobiega powstawaniu oraz rozwojowi nowych zmian
- redukuje blizny potrądzikowe
- zmniejsza przebarwienia pozapalne
- normalizuje wydzielanie sebum
- działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo
- zapobiega powstawaniu zaskórników
- oczyszcza ujścia kanałów łojowych

Preparaty Acnelan bazują na opatentowanym kompleksie m.acne complex oddziałującym na wszystkie elementy patogenezy trądziku. Terapia ma działanie seoboregulujące, matujące, komedolityczne i keratolityczne. Hamuje aktywność 5-alfa reduktazy biorącej udział w syntezie androgenów, których nadmiar może nasilać objawy trądziku. Normalizuje pracę jednostek włosowo-łojowych, działa przeciwbakteryjnie. Złuszcza martwe komórki naskórka, wyrównuje jego koloryt. Wyraźnie zmniejsza świecenie się skóry. Zapobiega powstawaniu niedoskonałości, przyspiesza gojenie istniejących zmian.

Składniki aktywne: kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy, sodium lepargilate, siarka, kaolin, retinoidy.


WSKAZANIA

Wszystkie odmiany trądziku (pospolity, młodzieńczy, ropowiczy, skupiony, bliznowaty, polekowy, kosmetyczny i in.), zaskórniki, grudki i krostki, rozszerzone pory, zaczerwienienia, blizny i przebarwienia potrądzikowe.

OPIS ZABIEGU

Podczas zabiegu stosujemy maskę Acnelan Multifactor Mask o konsystencji żelu, zawierającą bexaretinyl complex, czyli silny skoncentrowany kompleks na bazie leczniczych retinoidów. Kolejny krok to serum Pore Sealing Shield na bazie aloesu i cynku, chroniące skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zabieg wykańczamy łagodnym preparatem neutralizującym.

Terapia Acnelan to wieloaspektowa kuracja, która najlepsze rezultaty przynosi przy systematycznym stosowaniu i kontynuacji leczenia w warunkach domowych. Zalecamy połączenie terapii profesjonalnej z pielęgnacją domową, która wzmocni efekty kuracji w gabinecie.

Kosmetyki Acnelan do pielęgnacji domowej:
Pure Renewing Mask - maska głęboko oczyszczająca,
Acne One - przedłużenie i wzmocnienie efektów terapii profesjonalnej,
Imperfection Control - krem przeciwzapalny do stosowania miejscowego.

STOSOWANIE

Polecamy zastosowanie serii zabiegów: 3 zabiegi co 15-20 dni. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian trądzikowych: dodatkowe 3 sesje. Lecznicze serie możemy wykonywać od 2 do 4 razy w roku.

PO ZABIEGU

Przez 48 godzin po zabiegu należy unikać ekspozycji na światło słoneczne i ciepło, nie wolno również korzystać z solarium, basenu oraz sauny. Przez 15 dni po sesji Acnelan należy zrezygnować z zabiegów depilacji.

Stosowanie kuracji trądziku retinoidami uzależnione jest od przebiegu terapii oraz wrażliwości skóry pacjenta. O ich wdrożeniu decyduje lekarz.

PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża i okres karmienia piersią
- nietolerancja salicylanów
- nadwrażliwość lub alergia na składniki preparatu
- terapia retinoidami (doustna i zewnętrzna)
- choroby autoimmunologiczne
- stany chorobowe skóry
- radioterapia
- niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne i deramtochirurgiczne
- tendencja do powstawania keloidów i blizn hipertroficznych
- opryszczka
- rany i otarcia naskórka
- miejsca objęte makijażem permanentnym.
 

Cennik