Mezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Aplikujemy je metodą iniekcji punktowych co kilka centymetrów lub specjalną techniką lipoinject z jednego wkłucia.  Może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru u  osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.

Wskazania

 • cellulit w każdej fazie
 • cellulit na każdym obszarze: uda, biodra, pośladki a także ramiona i  brzuch
 • zwiotczenie i słaba kondycja skóry

   
Działanie

 • poprawa metabolizmu komórek skóry;
 • przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych;
 • stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 • redukcja lokalnego obrzęku wodnego;
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych;
 • poprawę mikrokrążenia;
 • stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
 • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
 • prawidłowe odżywianie skóry.

 
Na czym polega zabieg
Zabieg polega na ukłuciach  bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Skóra przed zabiegiem najczęściej jest znieczulana kremem EMLA, dzięki czemu ukłucia są prawie nie odczuwalne. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
 
Wygląd skóry po zabiegu
Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Mogą one utrzymywać się od 61 do 3 dni. Bywa, że pojawiają ssie drobne siniaki w miejscu ukłuć. Obszar poddany zabiegowi najczęściej jest lekko tkliwy, zaróżowiony i delikatnie obrzęknięty. Ból po zabiegu porównywalny jest do bólu towarzyszącego „zakwasom”.  Ewentualne dolegliwości bólowe można łagodzić za pomocą chłodnych okładów. Od 3-4 doby po zabiegu można masować ostrzyknięte miejsca w celu uzyskania równomiernego efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody mineralnej przez okres tygodnia.
 
Przeciwwskazania

 • alergia, uczulenie na składniki preparatu;
 • ciąża, okres karmienia piersią;
 • niewyrównana cukrzyca;
 • stany zapalne na skórze, opryszczka;
 • zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień);
 • choroby nowotworowe;
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna);
 • choroby tarczycy.

 
Stosowane preparaty:

Dermaheal LL 

Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. W jego skład wchodzi: 

Fosfatodylocholina - naturalnie występująca w organizmie substancja, powoduje rozpad trójglicerydów i ich wydalanie z organizmu. 

L-karnityna - odpowiedzialna za transport komórek tłuszczowych do mitochondriów, gdzie Oligopeptyd CG-IFG1 wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za napięcie i wygładzenie skóry. 

Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe oraz rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.

 

REVITAL CELLUFORM

 

Nowoczesna, specjalna formuła, której działanie można porównać do miękkiej (łagodnej) liposukcji.
 
Wskazania:

 •  otyłość i zlokalizowane złogi tłuszczu
 •  cellulit
 •  uboga mikro-cyrkulacja
 •  dotlenienie tkanek

 
Podstawowe składniki:

Fosfatydylocholina:
 Pochodząca z ziaren soi,  ma wspaniałe działanie w redukcji tłuszczu.

 Używana w medycynie jako lek o działaniu anty-cholesterolowym i anty-trójglicerydowym ostatnio znajduje zastosowanie w kosmetyce w redukcji zastojów tłuszczowych i cellulitu.

Wyciąg z lecytyny pomaga naszemu organizmowi eliminować i przekształcać tłuszcz w energię w naturalny sposób. W konsekwencji, pośladki, uda, ramiona i brzuch stają się szczuplejsze. Jest to naturalna substancja całkowicie bezpieczna i dobrze tolerowana.

Deoxycholic acid (kwas deoksycholowy):

W ludzkim organizmie kwas ten jest aktywny w zawiesinie tłuszczu w celu uzyskania absorbcji (wchłaniania) w jelicie.

Vitamin PP (Nicotinamide):

 Kwasu nikotynowy obniża poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne(może powodować zaczerwienienia i uderzenia gorąca) i podwyższa ciśnienie tętnicze. To wszystko skutkuje zwalczeniem cellulitu.
 
Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji. Preparat ten niszczy i redukuje komórki tłuszczowe na stałe. Po serii zabiegów dochodzi do redukcji zastojów tłuszczowych oraz cellulitu.  W celu osiągnięcia pożądanego rezultatu zabieg należy powtórzyć 3-10 razy, w odstępach ok. 3 tygodniowych. Jako leczenie wspomagające stosuje się dwie sesje na rok.

Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów aktywnych fizycznie i odchudzających się, którzy mimo tego nie mogą usunąć uciążliwych „boczków”, „bułek” na kolanach, „bryczesów”, „brzuszka” czy  „drugiej brody”.
 

ALIDYA - NOWOŚĆ
 

 

ALIDYA (Anti Lipo Dystrophic Agents), jest nowoczesnym w skali światowej preparatem medycznym zarejestrowanym do leczenia i profilaktyki cellulitu poprzez iniekcje, czyli mezoterapię igłową.

Wynalazca tego produktu Dr Motolese, słynny ze stworzonego wcześniej preparatu Aqualyx, w taki sposób zaprojektował skład preparatu ALIDYA, aby działał na przyczynę problem.

Zgodnie z najnowszą teorią, jedną z przyczyn cellulitu jest również odkładanie się jonów żelaza w substancji, która wypełnia przestrzeń pomiędzy komórkami i zespala strukturę tkankową. Żelazo to przyspiesza szkodliwy proces utleniania lipidów, a w wyniku reakcji powstają bardzo aktywne nadtlenki, niekorzystnie wpływające na właściwości błon komórkowych, białek i kwasów nukleinowych znajdujących się w komórce. Skutkuje to obumieraniem komórek. ALIDYA wychwytuje natomiast szkodliwe jonyżelaza i przywraca sprawność błon komórkowych.

Ten bogaty w aminokwasy i cukrowce preparat poprawia także krążenie tętnicze i drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz korzystnie wpływa na odbudowę białek tworzących macierz i likwidację wolnych rodników. Dzięki odkwaszeniu środowiska istoty międzykomórkowej utrudnia odkładanie się jonów żelaza.

W efekcie terapia przywróci skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. U osób, u których dotychczas nie stwierdzono objawów cellulitu,  wydatnie poprawia się ochrona tkanek i komórek przed szkodliwym nagromadzeniem się jonów żelaza i zmniejszają się skutki już powstałych uszkodzeń w materiale biologicznym na poziomie cząsteczkowym.

Terapia preparatem ALIDYA zalecana jest w leczeniu istniejącego cellulitu oraz, co bardzo ważne, w zapobieganiu jego powstaniu. Wskazana jest też po liposukcji, w przypadku wystąpienia obrzęku lipidowego i po intralipoterapii przeprowadzonej z wykorzystaniem Aqualyxu.
 
Co wyróżnia preparat ALIDYA od innych dostępnych na rynku?
ALIDYA to synonim skuteczności i najwyższych standardów bezpieczeństwa – zarówno w aspekcie leczniczym, jak i profilaktycznym. Kiedy inne preparaty działają jedynie leczniczo, ALIDYA  zapewnia ochronę przed cellulitem, nie dopuszczając do nadmiernego odkładania się jonów żelaza w macierzy międzykomórkowej. Tajemnica skuteczności ALIDYA tkwi w wielokierunkowym i wielopoziomowym działaniu preparatu, czego brak innym produktom. ALIDYA daje efekty już na najbardziej podstawowym poziomie struktury organizmu – w przeciwieństwie do innych preparatów.
 
Jak przebiega zabieg z zastosowaniem ALIDYA?
Zabieg z użyciem ALIDYA wykonuje lekarz tradycyjną metodą mezoterapii. Przed przystąpieniem do iniekcji miesza ona zawartość dwóch fiolek, dodając rozpuszczalnik do liofilizatu przy użyciu sterylnej igły. Następnie oczyszcza i odkaża miejsce wkłucia i jego bezpośrednie sąsiedztwo, a potem dokonuje iniekcji, wkłuwając się w skórę właściwą lub w powierzchniową warstwę tkanki podskórnej. Zabieg powtarzany jest co 7 dni przez kolejne 7-12 tygodni.

Jak długo utrzymują się efekty po zastosowaniu preparatu ALIDYA?
Pozytywne skutki działania ALIDYA utrzymują się kilka-kilkanaście miesięcy od zastosowania. Aby jednak zachować ciągłość efektu zdrowej tkanki, zaleca się raz w roku powtórzyć terapię. W celu wzmocnienia skuteczności zabiegu można poddać się drenażowi limfatycznemu lub Endermologii LPG.
 
Produkt posiada europejski certyfikat bezpieczeństwa i został zakwalifikowany jako materiał medyczny III klasy CE.

Cennik