Leczenie cellulitu

MEZOTERAPIA

Mezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Aplikujemy je metodą iniekcji punktowych co kilka centymetrów lub specjalną techniką lipoinject z jednego wkłucia.  Może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru u  osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.

WSKAZANIA:

 • cellulit w każdej fazie
 • cellulit na każdym obszarze: uda, biodra, pośladki a także ramiona i  brzuch
 • zwiotczenie i słaba kondycja skóry

   
DZIAŁANIE:

 • poprawa metabolizmu komórek skóry;
 • przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych;
 • stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 • redukcja lokalnego obrzęku wodnego;
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych;
 • poprawę mikrokrążenia;
 • stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
 • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
 • prawidłowe odżywianie skóry.

 
NA CZYM POLEGA ZABIEG:

Zabieg polega na ukłuciach  bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Skóra przed zabiegiem najczęściej jest znieczulana kremem EMLA, dzięki czemu ukłucia są prawie nie odczuwalne. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
 
WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU:

Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Mogą one utrzymywać się od 61 do 3 dni. Bywa, że pojawiają ssie drobne siniaki w miejscu ukłuć. Obszar poddany zabiegowi najczęściej jest lekko tkliwy, zaróżowiony i delikatnie obrzęknięty. Ból po zabiegu porównywalny jest do bólu towarzyszącego „zakwasom”.  Ewentualne dolegliwości bólowe można łagodzić za pomocą chłodnych okładów. Od 3-4 doby po zabiegu można masować ostrzyknięte miejsca w celu uzyskania równomiernego efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody mineralnej przez okres tygodnia.
 
PRZECIWWSKAZANIA:

 • alergia, uczulenie na składniki preparatu;
 • ciąża, okres karmienia piersią;
 • niewyrównana cukrzyca;
 • stany zapalne na skórze, opryszczka;
 • zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień);
 • choroby nowotworowe;
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna);
 • choroby tarczycy.

 
STOSOWANE PREPARATY:


Dermaheal LL 

Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. W jego skład wchodzi: 

Fosfatodylocholina - naturalnie występująca w organizmie substancja, powoduje rozpad trójglicerydów i ich wydalanie z organizmu. 

L-karnityna - odpowiedzialna za transport komórek tłuszczowych do mitochondriów, gdzie Oligopeptyd CG-IFG1 wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za napięcie i wygładzenie skóry. 

Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe oraz rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.

 

REVITAL CELLUFORM

Nowoczesna, specjalna formuła, której działanie można porównać do miękkiej (łagodnej) liposukcji.
 
Wskazania:

 •  otyłość i zlokalizowane złogi tłuszczu
 •  cellulit
 •  uboga mikro-cyrkulacja
 •  dotlenienie tkanek

 
Podstawowe składniki:

Fosfatydylocholina:
Pochodząca z ziaren soi,  ma wspaniałe działanie w redukcji tłuszczu.

Używana w medycynie jako lek o działaniu anty-cholesterolowym i anty-trójglicerydowym ostatnio znajduje zastosowanie w kosmetyce w redukcji zastojów tłuszczowych i cellulitu.

Wyciąg z lecytyny pomaga naszemu organizmowi eliminować i przekształcać tłuszcz w energię w naturalny sposób. W konsekwencji, pośladki, uda, ramiona i brzuch stają się szczuplejsze. Jest to naturalna substancja całkowicie bezpieczna i dobrze tolerowana.

Deoxycholic acid (kwas deoksycholowy):
W ludzkim organizmie kwas ten jest aktywny w zawiesinie tłuszczu w celu uzyskania absorbcji (wchłaniania) w jelicie.

Vitamin PP (Nicotinamide):
Kwasu nikotynowy obniża poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne(może powodować zaczerwienienia i uderzenia gorąca) i podwyższa ciśnienie tętnicze. To wszystko skutkuje zwalczeniem cellulitu.
 
Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji. Preparat ten niszczy i redukuje komórki tłuszczowe na stałe. Po serii zabiegów dochodzi do redukcji zastojów tłuszczowych oraz cellulitu.  W celu osiągnięcia pożądanego rezultatu zabieg należy powtórzyć 3-10 razy, w odstępach ok. 3 tygodniowych. Jako leczenie wspomagające stosuje się dwie sesje na rok.

Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów aktywnych fizycznie i odchudzających się, którzy mimo tego nie mogą usunąć uciążliwych „boczków”, „bułek” na kolanach, „bryczesów”, „brzuszka” czy  „drugiej brody”.
 

ALIDYA 

ALIDYA (Anti Lipo Dystrophic Agents), jest nowoczesnym w skali światowej preparatem medycznym zarejestrowanym do leczenia i profilaktyki cellulitu poprzez iniekcje, czyli mezoterapię igłową.

Wynalazca tego produktu Dr Motolese, słynny ze stworzonego wcześniej preparatu Aqualyx, w taki sposób zaprojektował skład preparatu ALIDYA, aby działał na przyczynę problem.

Zgodnie z najnowszą teorią, jedną z przyczyn cellulitu jest również odkładanie się jonów żelaza w substancji, która wypełnia przestrzeń pomiędzy komórkami i zespala strukturę tkankową. Żelazo to przyspiesza szkodliwy proces utleniania lipidów, a w wyniku reakcji powstają bardzo aktywne nadtlenki, niekorzystnie wpływające na właściwości błon komórkowych, białek i kwasów nukleinowych znajdujących się w komórce. Skutkuje to obumieraniem komórek. ALIDYA wychwytuje natomiast szkodliwe jonyżelaza i przywraca sprawność błon komórkowych.

Ten bogaty w aminokwasy i cukrowce preparat poprawia także krążenie tętnicze i drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz korzystnie wpływa na odbudowę białek tworzących macierz i likwidację wolnych rodników. Dzięki odkwaszeniu środowiska istoty międzykomórkowej utrudnia odkładanie się jonów żelaza.

W efekcie terapia przywróci skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. U osób, u których dotychczas nie stwierdzono objawów cellulitu,  wydatnie poprawia się ochrona tkanek i komórek przed szkodliwym nagromadzeniem się jonów żelaza i zmniejszają się skutki już powstałych uszkodzeń w materiale biologicznym na poziomie cząsteczkowym.

Terapia preparatem ALIDYA zalecana jest w leczeniu istniejącego cellulitu oraz, co bardzo ważne, w zapobieganiu jego powstaniu. Wskazana jest też po liposukcji, w przypadku wystąpienia obrzęku lipidowego i po intralipoterapii przeprowadzonej z wykorzystaniem Aqualyxu.
 
Co wyróżnia preparat ALIDYA od innych dostępnych na rynku?
ALIDYA to synonim skuteczności i najwyższych standardów bezpieczeństwa – zarówno w aspekcie leczniczym, jak i profilaktycznym. Kiedy inne preparaty działają jedynie leczniczo, ALIDYA  zapewnia ochronę przed cellulitem, nie dopuszczając do nadmiernego odkładania się jonów żelaza w macierzy międzykomórkowej. Tajemnica skuteczności ALIDYA tkwi w wielokierunkowym i wielopoziomowym działaniu preparatu, czego brak innym produktom. ALIDYA daje efekty już na najbardziej podstawowym poziomie struktury organizmu – w przeciwieństwie do innych preparatów.
 
Jak przebiega zabieg z zastosowaniem ALIDYA?
Zabieg z użyciem ALIDYA wykonuje lekarz tradycyjną metodą mezoterapii. Przed przystąpieniem do iniekcji miesza ona zawartość dwóch fiolek, dodając rozpuszczalnik do liofilizatu przy użyciu sterylnej igły. Następnie oczyszcza i odkaża miejsce wkłucia i jego bezpośrednie sąsiedztwo, a potem dokonuje iniekcji, wkłuwając się w skórę właściwą lub w powierzchniową warstwę tkanki podskórnej. Zabieg powtarzany jest co 7 dni przez kolejne 7-12 tygodni.

Jak długo utrzymują się efekty po zastosowaniu preparatu ALIDYA?
Pozytywne skutki działania ALIDYA utrzymują się kilka-kilkanaście miesięcy od zastosowania. Aby jednak zachować ciągłość efektu zdrowej tkanki, zaleca się raz w roku powtórzyć terapię. W celu wzmocnienia skuteczności zabiegu można poddać się drenażowi limfatycznemu lub Endermologii LPG.

 Produkt posiada europejski certyfikat bezpieczeństwa i został zakwalifikowany jako materiał medyczny III klasy CE.

Cennik