CZYM JEST RADIOFREKWENCJA

Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i dzięki temu indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Synergia działania czterech systemów RF daje możliwość uzyskania znacząco lepszych i precyzyjniejszych rezultatów niż pojedyncza technologia. W zależności od zastosowanej technologii możemy wykonywać zabiegi zarówno liftingujące na twarz, szyję, oczy, redukujące pory, blizny, rozstępy jak również zaawansowane zabiegi redukujące wiotkość skóry na ciele i wspomagające leczenie cellulitu i miejscowej otyłości. Jednoczesne działanie czterech systemów zawarte jest w specjalistycznej platformie zabiegowej renomowanej, włoskiej firmy Biotec, która posiada wszystkie certyfikaty oraz badania kliniczne.

 

RADIOFREKWENCJA BEZIGŁOWA (Thermolifting)

Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i dzięki temu indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Synergia działania systemów  RF daje możliwość uzyskania znacząco lepszych i precyzyjniejszych rezultatów niż pojedyncza technologia. W zależności od zastosowanej technologii możemy wykonywać zabiegi zarówno zaawansowane zabiegi na twarz i zabiegi na ciało.

Dodatkowa możliwośc zastosowania technologii Vacuum przy każdej z tych fal  pozwala na dużo większa precyzję,  bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

 

  1. Radiofrekwencja Monopolorana i Monopolarna z vacuum
  2. Radiofrekwencja Bipolarna
  3. Radiofrekwencja Tripolarna

 

Radiofrekwencja monopolarna  – należy do fali radiowej o najgłębszym i najsilniejszym działaniu wśród RF bezigłowych, ponieważ ma możliwość najgłębiej penetrować tkankę (nawet do podskórnej tkanki tłuszczowej). Zabieg przeznaczony jest do ujędrniania i pogrubiania skóry oraz naprawy uszkodzeń, jak rozstępy czy blizny oraz przy odpowiednio dobranych parametrach do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej ( np. tzw. „chomiki”, „drugi podbródek” )

Wyjątkowym wskazaniem jest możliwość wykonywania zabiegów na skórze z czynnym trądzikiem. RF redukuje stan zapalny, czyści i obkurcza pory, redukuje blizny i poprawia strukturę skóry. Jest doskonałą alternatywą dla RF mikroigłowego u pacjentów, którzy chcą wykonać skuteczny a jednocześnie całkowicie nieinwazyjny zabieg (nie pozostawia żadnych śladów na skórze).]

Radiofrekwencja bipolarna – technologia skupiająca się na delikatnych obszarach takich jak twarz, szyja i dekolt. Zabieg typowo zagęszcza skórę poprzez podgrzewanie i stymulację włókien kolagenowych. Podczas wykonywania zabiegu, pacjent może odczuwać głębokie ciepło. Metalowe implanty, wstawki itp. nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. 

Radiofrekwencja tripolarna – fala radiowa o sile pomiędzy bipolarną a monopolarną, nie wymagająca zamknięcia obiegu. Metalowe implanty, wstawki itp. nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Radiofrekwencji bezigłowa nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg można wykonywać cały sezon.

RF bipolarny i tripolarny to idealne uzupenienie głębiej działających zabiegów RF mikroigłowego lub monopolarnego. Połączenie tych technologii poprawia i podtrzymuje efekty tych głębiej działających zabiegów. Są to równie tzw. zabiegi bankietowe, dające efekt natychmiastowego liftingu i wygładzenia skóry.

Przed zabiegami pacjent nie potrzebuje specjalnego przygotowania, natomiast dla lepszych efektów zabiegowych zalecamy pić duże ilości wody, co pozwoli na odpowiednio nawodnioną skórę. Zabieg polega na nagrzewaniu wody w tkance, a więc im skóra będzie bardziej nawodniona tym łatwiej uzyskamy efekt termiczny. Dla poprawy efektu  wskazane wcześniejsze wykonanie serii mezoterapii lub osocza bogatopłytkowego.

 

Wskazania do zabiegu:

- Wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu

- Zmniejszenie zmarszczek

- Zmniejszenie „drugiego „ podbródka

- Poprawa zarysu żuchwy

- Trądzik aktywny

- Rozstępy, cellulit

- Ujędrnianie i zagęszczanie skóry

- Wyszczuplenie i wymodelowanie ciała

- Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej

- Redukcja niezawansowanych postaci cellulitu

- Poprawa jakości skóry ciała

 

Wskazania do RF bi i tripolarnej:

- delikatny lifting skóry

- zmniejszenie porów

- redukcja zmarszczek

- poprawa napięcia i kolorytu skóry

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

- Choroby autoimmunologiczne

- Czynne infekcje

- Ciążą oraz okres karmienia piersią

- Zaburzenia onkologiczne w trakcie leczenia oraz do 5 lat po jego zakończeniu

 

Czas trwania zabiegu:

Twarz – ok. 60 min

Ciało – ok. 90 - 120 min

 

Wymagana ilość zabiegów:

RF monopolarny wykonujemy od 3 do 6 razy w odstępie4 tygodni. W przypadku

RF bi i tripolarnej zalecana jest seria 6 do 10 zabiegów co 1 tydzień lub jako uzupełnienie pomiędzy zabiegami RF monopolarnej i mikroigłowej.

Efekty widoczne są zaraz po wykonanym zabiegu i narastają w ciągu kolejnych 3 - 4 m-cy.

 

Cennik