Plazmowe urządzenie PLEXR stanowi najnowocześniejsze osiągnięcie w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej.Pozwala na bezinwazyjne usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych. Stanowi doskonałą alternatywę w leczeniu schorzeń, które dotąd poddawane były standardowym zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej. Plazmowe urządzenie PLEXR zostało zaprojektowane na Uniwersytecie w Rzymie przez profesora Giorgio Fippi – prezesa Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Chirurgii Nieinwazyjnej oraz światowej klasy inżyniera Giancarlo Millevolte.
 
Mechanizm działania
Działanie PLEXR polega na występowaniu łuku elektrycznego. Jego skutkiem jest miejscowo występująca wysoka temperatura, której działanie skutkuje „odparowaniem” zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, wytwarzanym przez PLEXR, jest plazma – rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz. Plazma działa punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, bez zbędnego oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i co szczególnie ważne, bez naruszania głębszych warstw skóry.

Wskazania
Urządzeniem PLEXR wykonywane są zabiegi:
·         Nieinwazyjnej plastyki powiek -  blefaroplastyki;
·         Likwidowanie zmarszczek nad górną wargą – tzw. „zmarszczek palacza”;
·         Likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan;
·         Leczenia hiperkeratozy, czyli nadmiernego rogowacenia naskórka;
·         Liftingu twarzy;
·         Usuwania tatuaży i blizn;
·         Leczenia wspomagającego trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych;
·         Leczenia brodawek i innych zmian skórnych (żółtaki, włókniaki);
·         Redukowania przebarwień skóry (ostudy, bielactwa);
·         Likwidacji rozstępów.
 
Efekty
PLEXR jest doskonałą alternatywą dla skalpela. Skuteczność tej metody jest porównywana do efektów osiąganych w chirurgii estetycznej. Metoda jest całkowicie bezinwazyjna. Nieodzowną zaletą PLEXR jest także jego bezpieczeństwo: nie uszkadza głębszych warstw skóry, nie powoduje krwawienia i nie wiąże się z głęboką ingerencją w tkanki. Co niezwykle ważne:
- ok 70% efektu jest widoczna natychmiast po zabiegu
- sam zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności
- PLEXR pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu
- zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek

Wygląd skóry po zabiegu
Zabieg jest bezbolesny, a dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od miejsca i rozległości zmian poddawanych leczeniu. Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, że bezpośrednio po nim pacjenci zgłaszali jedynie opuchnięcie i zaczerwienienie skóry ustępujące całkowicie po 7-15 dniach, a już na drugi dzień po zabiegu mogli powrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg plazmowy nie pozostawia blizn, ani innych śladów na skórze. Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, ale można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne). 2 i 3 dnia może, choć nie musi, wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi. W okresie po zabiegu pomaga stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących rumień.
 

Cennik