VITA-C autorski zabieg z wysoko skoncentrowaną witaminą C

V.I.T.A C
 
Skoncentrowana witamina C o stężeniu aż 30%!
 
Innowacyjny zabieg pielęgnacyjny, który zapewnia skórze intensywne odświeżenie, rozświetlenie i odżywienie. Wszechstronne działanie zabiegu osiągamy dzięki rewolucyjnej metodzie wprowadzania aktywnej formy witaminy C za pomocą sonoforezy.
 
EFEKTY KURACJI
 
·         wzrost nawilżenia i rozjaśnienia skóry
·         spłycenie drobnych linii
·         redukcja przebarwień
·         ogólna poprawa kolorytu i tekstury skóry
·         stymulacja procesu odnowy komórek
·         ochrona przed wolnymi rodnikami
 
Bazą zabiegu jest serum witaminowe pHformula V.I.T.A.C, które intensywnie odżywia i rozjaśnia skórę. Mogą je również stosować osoby z trądzikiem różowatym, skórą atopową czy łuszczycą. Witamina C wzmacnia naskórek i uszczelnia naczynia krwionośne, ma również działanie regeneracyjne.
 
Składniki aktywne: l-ascorbic acid (30%), hyaluronic acid, retinol.

Opis zabiegu
 
Wszechstronne działanie zabiegu osiągamy dzięki następującym etapom: peeling, sonoforeza z aktywnym serum witaminowym, pobudzający masaż, odżywcza maska z witaminą C, krem dobrany z uwzględnieniem potrzeb skóry.
 
Zależnie od typu skóry w trakcie zabiegu wykonywany jest jeden z dwóch rodzajów peelingu: odświeżający i wygładzający na bazie wyciągu z papai albo intensywnie oczyszczający z kwasem migdałowym. Czysta witamina C o stężeniu 30% zostaje wymieszana z aktywatorem bezpośrednio przed zabiegiem, dzięki czemu roztwór nie traci swoich właściwości.
 
Wysoką skuteczność zapewnia wprowadzenie do skóry aktywnej formy witaminy C za pomocą sonoforezy, czyli ultradźwięków. Ultradźwięki wywołują mikrodrgania, dzięki którym odżywcze składniki lepiej penetrują skórę, wnikając w jej głębokie warstwy.
 
Wskazania
 
·         skóra szara, matowa i pozbawiona blasku
·         fotostarzenie
·         niejednolity koloryt skóry
·         zabieg bankietowy – natychmiastowe odświeżenie, rozświetlenie i napięcie skóry
 
Stosowanie
 
Najlepsze efekty uzyskujemy po serii 3-5 zabiegów w odstępach tygodniowych. Zabieg ten stanowi optymalne uzupełnienie terapii z zakresu medycyny estetycznej.
 
Po zabiegu
 
Skóra może być lekko zaróżowiona, ale efekt ten szybko ustępuje. Już na drugi dzieńskóra wygląda świeżo i promiennie. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. Zalecane jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV. Jest to zabieg idealny np. przed wielkim wyjściem.

Przeciwwskazania
 
·         uszkodzenia skóry, drobne ranki
·         ostre zmiany zapalne
·         ciąża

Cennik