Masaż

Masaż relaksacyjny
Działa korzystnie na mięśnie, skórę i układ krwionośny poprzez pobudzenie lub tonizowanie powstałego w tych układach napięcia, a zarazem równoważy układ nerwowy w sytuacji, kiedy ciało wysyła negatywne reakcje na stres. Likwiduje mimowolne napięcie mięśniowe, usprawnia krążenie i ciśnienie krwi, przywraca prawidłowy rytm serca, znajduje również swoje zastosowanie z problemami z bezsennością. Celem masażu poprzez dotyk jest zmniejszenie do całkowitego zniesienia napięcia ze strony układu nerwowo- mięśniowego, także napięć powstałych w psychice, a tym samym uzyskanie pełnego odprężenia i rozluźnienia. Ruchy w tym masażu są wykonywane spokojnie, rytmicznie, łagodne by osiągnąć odprężenie zarówno ciała i duszy. Masaż ten znajduję ogromne zastosowanie w dzisiejszym życiu, kiedy z powodu dolegliwości związanych ze stresem takich jak: bóle głowy i szyi, pleców, przemęczenie oczu, słaba koncentracja, popadanie w stany depresji, nadpobudliwości irytacji, skoki lub trudne do regulowania ciśnienie krwi oraz stany wyczerpania. Z tego też powodu ta forma masażu jest coraz bardziej popularna. Świece oraz aromatyczne zapachy, ciepło i przyjemny gabinet to recepta na relaks w naszym gabinecie. Masaż to doskonały sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie, przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu wewnętrznego napięcia. Poprawia stan zdrowia gdyż oddziałuje na całe ciało. Jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, mogą z niego korzystać wszyscy niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia.
Masaż relaksacyjny całego ciała (60 min) – cena: 100 zł


Masaż klasyczny - leczniczy
Najpopularniejszy masaż, który w zależności od wykonania może być leczniczy, pobudzający lub relaksujący. Celem tego masażu jest poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Znalazł on swoje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu już powstałych chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, internie, pediatrii oraz ginekologii.Zabiegi masażu klasycznego mogą być wykonywane w dwóch formach: masaż całościowy, jako masaż całego ciała oraz odcinkowy poszczególnych części kręgosłupa lub kończyn. Działanie tego rodzaju masażu opiera się na właściwościach przeciwbólowych, poprawieniu odżywiania tkanek, regenerację mięśni, regulację napięcia mięśniowego, zwiększenie elastyczności i sprężystości mięśni, korzystne oddziaływanie można zaobserwować przy zmniejszeniu tkanki tłuszczowej, przyspieszeniu przemiany materii oraz uaktywnieniu przepływu krwi i limfy.Masaż klasyczny wykonuje się bezpośrednio na ciele pacjenta, przy pomocy środka ułatwiającego tego zabiegu np.: oliwki, kremu do masażu, maści leczniczej lub talku. Podczas masażu wykonuję się następujące techniki masowania tj. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibrację. Dzięki temu działaniu nasze ciało relaksuje się i odpręża. Miejsca, w których występowało napięcie i ból zostają zniwelowane i rozluźnione. Regularne stosowanie masażu poprawia samopoczucie, zmniejsza napięcie mięśniowe, polepsza wygląd skóry poprzez lepsze dotlenienie i ukrwienie.
Masaż klasyczny całego ciała (60 min) – cena: 100 zł


Masaż wspomagający odchudzanie
Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej ze względu na uczucie występującego bólu przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się kremów zawierających substancje roślinne, stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety, połączonej ze spożywaniem dużej ilości płynów, najlepiej wody.
Masaż wspomagający terapie odchudzające (45 min) – cena: 80 zł
 

Drenaż Limfatyczny
Ma na celu usprawnienie krążenia limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Stosowany jest również po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, po terapii sterydowej czy też, jako efekt wspomagający odchudzanie.
Drenaż limfatyczny (60 min) – cena: 100 zł
 

Masaż Lomi-Lomi
Masaż Lomi-Lomi Nui jest formą hawajskiej „pracy z ciałem”, pochodzącą z dawnych świątyń na Hawajach. Służył oczyszczeniu, wzmocnieniu i uzdrawianiu. Często był rytuałem przejścia - wejścia w dorosłość lub w nowy etap życia. Masaż mógł trwać nawet kilka dni. Towarzyszyły mu pieśni, modlitwy, rytuały i różne inne zabiegi. Dla odróżnienia wyjątkowej wagi i znaczenia, ta świątynna forma masażu Lomi-Lomi określana była słowem Nui (tj. ważny, jedyny w swoim rodzaju)
Lomi – Lomi Nui, hawajski masaż świątynny znany jest już szeroko w USA, wiele luksusowych ośrodków SPA w Europie Zachodniej – w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii ma go od dawna w swojej ofercie. Jest idealnym środkiem na szybkie, zagonione i często niedbałe życie, jakie prowadzimy, na nadmiar bodźców atakujących nas zewsząd, na wypalenie zawodowe lub stany depresyjne. To zwrot w kierunku siebie samego i powiedzenia sobie – „ to mój czas, to ja sam(a) jestem w tej chwili najważniejszy(a) dla siebie. Wszechświat potrafi nas za taki zwrot w życiu, czasem nadspodziewanie szczodrze wynagrodzić.
Masaż Lomi Lomi Nui (60 min) – cena: 150 zł
 

Masaż bańkami chińskimi
Rodzaj masażu podciśnieniowego. Przyrządem, który wykorzystuje masażysta do tego rodzaju zabiegu jest gumowa bańka (lub szklana, ale gumowa jest wygodniejsza), którą przykłada się do posmarowanej środkiem poślizgowym skóry, zasysając ją delikatnie. Następnie przesuwa się bańkę po opracowywanym obszarze. Po każdym z ruchów dodatkowo rozmasowuje się dłońmi opracowywaną okolicę. Masaż bańką chińską silnie pobudza tkankę podskórną, rozgrzewa skórę, wywołuje miejscowe przekrwienie i mechanicznie rozbija tkankę tłuszczową. Dodatkowo usprawnia przepływ limfy w organizmie oraz przyspiesza usuwanie zbędnych produkty przemiany materii.
Masaż bańką chińską (40 min) – cena: 80 zł
 

Masaż kosmetyczny
Masaż kosmetyczny wykonuje się dla wygładzenia, ujędrnienia, uelastycznienia tkanki skórnej i podskórnej (często z zastosowaniem preparatów wspomagających mechaniczne działanie masażu). Efekt ten uzyskuje się poprzez usprawnienie krążenia powierzchownego, tym samym lepsze odżywienie skóry oraz wzmożenie jej napięcia. Poprzez przyspieszenie złuszczania zrogowaciałych - martwych warstw naskórka, niniejszym udrożnienie przewodów gruczołów skóry i usprawnienie ich funkcji.
Działanie masażu kosmetycznego jest bardzo korzystne dla skóry twarzy, szyi i dekoltu. Skóra zostaje oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, otwarte pory wydzielają zużyte produkty przemiany materii. Skóra zostaje pobudzona i odżywiona przez krew i limfę. Po serii zabiegów drobne zmarszczki znikają a głębsze znacznie się zmniejszają.
Masaż kosmetyczny działa również relaksująco i odprężająco oraz pozwala się pozbyć zmartwień. Dlatego masaż kosmetyczny regeneruje naszą skórę, a także duszę, uroda jest przecież w ogromnym stopniu odzwierciedleniem wnętrza człowieka.
Masaż kosmetyczny wykonuje się dla wygładzenia, ujędrnienia, uelastycznienia tkanki skórnej i podskórnej (często z zastosowaniem preparatów wspomagających mechaniczne działanie masażu). Efekt ten uzyskuje się poprzez usprawnienie krążenia powierzchownego, tym samym lepsze odżywienie skóry oraz wzmożenie jej napięcia. Poprzez przyspieszenie złuszczania zrogowaciałych - martwych warstw naskórka, niniejszym udrożnienie przewodów gruczołów skóry i usprawnienie ich funkcji.
Masaż kosmetyczny twarzy, szyi i dekoltu (30 min) – cena: 50 zł
 
 
Masaż stóp
Różne obszary na stopach i dłoniach odpowiadają poszczególnym częścią ciała i tym samym masując je lub uciskając określone punkty można oddziaływać na konkretny narząd. Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach czy też narządach.
Masaż stóp (30 min) – cena: 50 zł

 

Cennik