OPIS ZABIEGU

Zabieg klejenia żylaków jest obecnie najnowocześniejszą metodą ich usuwania. W trakcie jego wykonywania do niewydolnych żył podawany jest specjalny klej, który dzięki swojej specyficznej strukturze zastyga w kontakcie z krwią i skleja poszerzone żyły. Klej medyczny jest obojętny i bezpieczny dla organizmu, dzięki czemu nie wywołuje skutków ubocznych. Zabiegi klejenia żylaków nie wymagają znieczulenia, są wykonywane ambulatoryjnie i z reguły nie wymagają zakładania wyrobów uciskowych.

WSKAZANIA

Podstawowym wskazaniem do tej metody jest likwidacja niewydolnych pni żylnych, ale klej używany jest także do skutecznego zamykania perforatorów, czyli naczyń żylnych, które jak mostek, łączącą żyły powierzchowne z żyłami głębokimi.

To właśnie zamknięcie perforatorów jest często podstawowym celem w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Do tej pory stosowano ich chirurgiczne podwiązanie lub zabiegi skleroterapii. Zabiegi chirurgiczne wiążą się jednak z urazowością oraz koniecznością znieczulenia, a skleroterapia bywa mało skuteczna.

Dzięki zastosowaniu kleju tkankowego możemy teraz skutecznie, w mało inwazyjny sposób zamykać niewydolne perforatory. Klejenie perforatorów stosujemy jako element leczenia hybrydowego - w leczeniu niewydolnych pni żylnych, a także jako uzupełnienie leczenia lub zabieg wyjściowy - gdy podstawową przyczyną żylaków jest niewydolność żył przeszywających.

REKONWALESCENCJA 

Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do swojej codziennej aktywności.