Trądzik

Trądzik u mężczyzn ma podłoże hormonalne. Może być łagodny - jak trądzik młodzieńczy - albo przybierać ciężką postać. Pojawia się na twarzy, plecach lub klatce piersiowej w formie krostek, głębszych grudek czy czerwonych, zapalnych, ropnych  guzków. Może to stanowić poważny dyskomfort, a w cięższych przypadkach pozostawiać na skórze nieestetyczne blizny.
 
Problemy skórne najczęściej rozpoczynają się w wieku dojrzewania. Powstawanie trądziku związane jest z męskimi hormonami płciowymi - androgenami. Gruczoły łojowe nadmiernie reagują na ich nadprodukcję. Widać to szczególnie w wieku nastoletnim, w okresie tzw. „burzy hormonalnej”. Testosteron pobudza gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji sebum, przez co zablokowaniu ulegają ujścia gruczołów i dochodzi do namnażania się bakterii. Propionibacterium Acnes, czyli bakterie bytujące w ujściach gruczołów łojowych, swoją aktywnością podrażniają ich ścianki. Inną przyczyną pojawienia się trądziku mogą być: leki (np. sterydowe), czynniki środowiska, dieta, a także stres. Często w grą wchodzą również uwarunkowania genetyczne.
 
Niezwykle ważna jest w tym przypadku higiena oraz właściwa pielęgnacja skóry. Przydatna będzie także porada specjalisty, który pomoże rozpoznać przyczynę problemu, a następnie dobierze najlepsze metody leczenia. W naszej klinice proponujemy pacjentom konsultację dermatologiczną  i odpowiednio dobrana terapie farmakologiczną oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomagające oczyścić skórę, usunąć blizny potrądzikowe, a także dobieramy odpowiednie kosmetyki o podwyższonej zawartości aktywnych składników, które można stosować samodzielnie, w domu.
 
Polecane zabiegi:
 
•                     Acnelan
•                     Peelingi
•                     Laser frakcyjny eCO2
•                     Osocze bogatopłytkowe
•                     Pielęgnacja domowa...