Veinwave

Najnowsza technologia służąca do usuwania tego typu zmian z aprobatą amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Urządzenie Veinwave jest owocem wieloletnich prac znanego, brytyjskiego lekarza Briana Newman, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii.

Urządzenie istnieje na rynku od 10 lat, wykonano nim już około 50 tysięcy zabiegów w ponad 31 krajach, dzięki czemu zostało uznane za złoty standard w usuwaniu drobnych zmian naczyniowych na skórze.

Mechanizm działania
Działanie systemu VEINWAVE oparte jest na procesie termokoagulacji, polegającym na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii o wysokiej częstotliwości (RF). Doprowadza to do podgrzania i zamknięcia drobnych naczyń krwionośnych. Produkt został dopuszczony do użytku także w krajach Unii Europejskiej.

Standardowy czas trwania zabiegu przy użyciu termokoagulacji to około 15 minut. Tuż po zabiegu w okolicy poddawanej leczeniu może być widoczny niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które zanika w ciągu kilku godzin od zakończenia terapii. Początkowo na przebiegu leczonych naczyń pojawiają się mikrostrupki, które na twarzy utrzymują się kilka dni, na nogach nawet do 2 miesięcy. Efekt leczenia zazwyczaj jest widoczny od razu.
Zabieg przy użyciu systemu VEINWAVE stanowi idealne uzupełnienie skleroterapii. Często dla optymalizacji leczenia stosuje się taktykę łączenia obu metod. Co ważne w porównaniu do klasycznej laseroterapii w czasie zabiegu VEINWAVE Pacjent odczuwa znacznie mniejsze dolegliwości bólowe. Emitowane w sposób zogniskowany ciepło powoduje zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki pozostają nienaruszone. Dzięki temu zostało zminimalizowane potencjalne ryzyko powstania przebarwień i blizn pozabiegowych.

Zalety

  • pewne i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek na całym ciele
  • krótki czas zabiegu
  • metoda nadaje się do stosowania przez cały rok
  • brak bólu, ryzyka poparzeń, przebarwień czy szpecących blizn
  • szybki powrót do pełnej aktywności życiowej po wykonaniu zabiegu
  • brak konieczności noszenia wyrobów uciskowych po wykonanej procedurze

W naszej Klinice stosujemy System wizualizacji (Veinwave Polarised Light System) - lampa nagłowna ze zintegrowanym światłem spolaryzowanym. Dzięki podwójnie spolaryzowanemu światłu przy pomocy systemu wizualizacji widoczny jest bardzo dokładny obraz naczyń krwionośnych znajdujących się pod epidermą (około 1mm), dzięki czemu zabiegi można przeprowadzić bardzo precyzyjnie i skutecznie.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile zabiegów potrzebuje pacjent do wyleczenia?
Przy pojedynczych naczyniach wystarcza jeden zabieg. W sytuacji, gdy problem jest zaawansowany, mogą być potrzebne kolejne sesje w odstępie 4-6 tygodni.
 
Czy zabieg Veinwave może być wykonany natychmiast po lekarskiej konsultacji?
W przypadku innych kuracji (laser, IPL etc) lekarza często zaleca, by pacjent przygotował się do zabiegu np. unikając słońca. Tymczasem leczenie Veinwave można podjąć natychmiast po konsultacji.
 
Czy bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż?
Tak - nie ma żadnych przeciwwskazań.
 
Czy Veinwave może być stosowane do leczenia trądziku różowatego?
W całej Europie, Veinwave z powodzeniem stosuje się w leczeniu trądziku różowatego.
 
Kto przeprowadza zabieg Veinwave?
W naszej klinice zabieg wykonują specjalnie do tego przeszkolone pielęgniarki z długoletnim doświadczeniem flebologicznym. Kwalifikację do zabiegu najczęściej przeprowadza lekarz, zwłaszcza jeżeli dotyczy to naczyń umiejscowionych na kończynach dolnych.
 
Czy zabieg Veinwave definitywnie rozprawia się z chorobą?
Zabieg Veinwave usuwa widoczne oznaki choroby. U wielu pacjentów nie będą one się powtarzać. Niestety wiele przyczyn, jak: niewydolność żylna, trądzik różowaty, jak również  nadmierne opalanie, nadużywanie alkoholu itp., może doprowadzić do rozwijania się nowych obszarów zmian. Zalecamy przynajmniej raz w roku „przegląd”, żeby wyeliminować nowe, rozwijające się obszary.
 
Czy kuracja ma skutki uboczne?
W przeciwieństwie do innych metod leczenia, takich jak laserowe lub IPL, nie są znane żadne poważne skutki uboczne. Po zabiegu nie pojawiają się siniaki, blizny itp. Widoczne są mikrostrupki na przebiegu leczonych naczyń, przypominające wyglądem zadrapanie przez kota.  Jest to zabieg, po którym większość pacjentów może wrócić do pracy l. Nie trzeba unikać światła słonecznego, jak po innych metodach leczenia, choć nie poleca się opalania na ostrym słońcu. Skóra po innych zabiegach jest cienka i bardzo wrażliwe na słońce. Veinwave nie niszczy naskórka.
 
Czy przy kuracji Veinwave pojawia się ryzyko blizn lub przebarwień?
Przy prawidłowo wykonanym zabiegu nie ma ryzyka blizn, przebarwień, ani hipopigmentacji, które to powikłania zdarzają się po zabiegach laserowych.
 
Jak długi jest okres rekonwalescencji?
Przy leczeniu Veinwave nie ma ograniczenia aktywności, po wyjściu z gabinetu w miejscu wykonania zabiegu widoczne jest silne zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk, które stopniowo zanikają, mogą utrzymywać się ok. 1-5h po zabiegu.
 
Kto nie może korzystać z zabiegu Veinwave?
Pacjenci z alergią na nikiel, który jest głównym składnikiem igieł. W tym przypadku należy zastosować dostępne w ofercie igły złote. Głównymi przeciwskazaniami do zabiegu jest ciąża oraz okres karmienia piersią, padaczka.
 
Czy zabieg jest bolesny?
Większość ludzi, którzy wcześniej mieli wykonywane zabiegi laserowe uważa, że Veinwave jest bezbolesny. Inni pacjenci, którzy mają niski próg bólu odczuwają kurację jako nieprzyjemną. Odczucie zależy także od części ciała. Veinwave może być stosowany np. w leczeniu żył we wnętrzu nosa, a to wyjątkowo wrażliwe miejsce. Większość pacjentów opisuje to jako nieznaczne i chwilowe uczucie pieczenia, które porównuje do wyrywania włosów, lub ukąszenia komara. Każde odczucie powstałe podczas zabiegu, ustąpi natychmiast po jego zakończeniu.
 
Czy zabieg Veinwave jest skuteczny przy ciemnej skórze?
Veinwave można wykonywać na wszystkich typach skóry, ale zawsze trzeba skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi ocenę skuteczności. 

Cennik