Rozszerzone naczynia krwionośne (pajączki), rumień, trądzik różowaty

Skóra mężczyzn jest grubsza i mocniej ukrwiona niż skóra kobiet, dlatego problem pękających naczynek bardzo często dotyka również panów. Rozszerzone naczynia krwionośne,rumień, trądzik różowaty, zaczerwienienia w okolicach nosa i policzków, widoczna sieć czerwonych „pajączków” - obecnie medycyna estetyczna umożliwia wyeliminowanie lub znaczne zredukowanie tych  objawów.
 
Drobne naczynia włosowate odpowiadają za ukrwienie zarówno skóry właściwej, jak i tkanki podskórnej. Ściany naczyń są dwustronnie przepuszczalne, dzięki czemu biorą udział w wymianie gazowej, odżywianiu oraz termoregulacji. O cerze naczyniowej mówimy wówczas, gdy ściany naczyń krwionośnych nie działają prawidłowo. Wpływają na to czynniki genetyczne, nadciśnienie tętnicze, zanieczyszczenie powietrza czy podwyższona przepuszczalność ścian naczyniowych. Efektem jest znaczne rozszerzenie naczyń i powstawanie rumienia, który nasila się pod wpływem podwyższonej temperatury, wysiłku fizycznego, gorących napojów, ostrych przypraw, alkoholu i innych czynników. W tej sytuacji niezwykle ważne jest szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia już w przypadku, gdy mamy do czynienia z przewlekłym, nieznikającym rumieniem, czyli tzw. „efektem czerwonej twarzy”. Nieleczony rumień może bowiem przyczynić się do powstawania „pajączków”, a nawet rozwoju trądzika różowatego.
 
Trądzik różowaty to dolegliwość, która dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.  Do jej wystąpienia przyczyniają się zaburzenia naczynioworuchowe wynikające z nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne (wysoką temperaturę, promieniowanie ultrafioletowe, złą dietę, warunki atmosferyczne), zaburzenia hormonalne, problemy z trawieniem. Najczęściej zmiany chorobowe zlokalizowane są na twarzy, szyi i dekolcie.
 
Na szczęście w dzisiejszych czasach popękane naczynka już nie muszą być powodem dyskomfortu. Medycyna estetyczna opracowała wiele skutecznych metod pozwalających złagodzić objawy, a nawet całkowicie wyeliminować niektóre problemy cery naczyniowej. Do takich rozwiązań należy m. in. technologia laserowego zamykania naczynek. Aby usunąć niewielkie „pajączki”, często wystarcza zaledwie jedna sesja zabiegowa!
 
Polecane zabiegi
 
•         Veinwave
•         Laser naczyniowy Excel V - Cutera
•         Peeling kwasem azelainowym lub migdałowym
•         Osocze bogatopłytkowe