Problemy z włosami dotyczą ok. 80 proc. mężczyzn. Bardzo częstą przypadłością jest łysienie, które dotyka ok. 60 proc. panów powyżej 50 roku życia. Łysienie typu męskiego nierzadko zaczyna się jednak dużo wcześniej, nawet w wieku 16-20 lat, i zazwyczaj występuje rodzinnie. Wypadanie włosów to naturalny proces fizjologiczny związany z obecnością męskich hormonów płciowych. Zależy głównie od pochodnej męskiego hormonu płciowego - testosteronu, zwanego inaczej dihydrotestosteronem (DHT). DHT wpływa na kondycję mieszków włosowych, które zamiast długich i mocnych włosów, zaczynają produkować krótkie i cieńsze.
 
Skuteczność terapii, tak samo, jak w przypadku innych defektów urody, uzależniona jest od szybkości wdrożenia dedykowanej kuracji. Im wcześniej lekarz dermatolog zdiagnozuje problemy z włosami, tym szybciej będzie można dobrać odpowiedni sposób leczenia i terapię poprawiającą kondycję włosa. Szczególnie korzystne działanie odgrywają zabiegi mezoterapii stosowane na skórę głowy. Polegają one na podawaniu w postaci iniekcji osocza bogatopłytkowego, preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych, co w znacznym stopniu poprawia odżywienie włosów oraz zatrzymuje ich wypadanie. Zabiegi te są skuteczne w terapii takich problemów dermatologicznych, jak wypadanie włosów, łysienie polekowe, łysienie typu męskiego, przerzedzenie włosów związane z wiekiem, wypadanie włosów po przebytej chorobie. Korzystnie wpływają także na poprawę kondycji włosów słabych, matowych, suchych, cienkich i powoli rosnących.
 
Systematyczne korzystanie z zabiegów mezoterapii, poprzedzone właściwą diagnostyką przeprowadzaną przez naszych lekarzy daje szansę uzyskania sukcesu terapeutycznego u pacjentów z problemami związanymi z wypadaniem i osłabieniem włosów.
 
Polecane zabiegi
 
Mezoterapia skóry głowy Dermaheal HL
Osocze bogatopłytkowe
Dr Cyj Hair Filler
CGF One
- Nano FAT Transfer – komórki macierzyste