Obrzęki, cienie pod oczami

Złe nawyki, używki, stres, deficyt snu i szybkie tempo życia z ograniczonym czasem na odpoczynek oraz regenerację powodują, że współczesny mężczyzna jest w szczególny sposób narażony na problemy ze skórą. Zanieczyszczenia środowiska w dużych ośrodkach miejskich, szkodliwe działanie klimatyzacji i ogrzewania narażają wrażliwą skórę wokół oczu na przykre efekty związane z występowaniem niechcianych i nieestetycznych obrzęków oraz cieni.

Choć nie istnieje jedna przyczyna powstawania pod oczami tzw. „cieni”, specjaliści mówią o kilku zasadniczych czynnikach zwiększających ryzyko ich wystąpienia. Są to m. in. uwarunkowania genetyczne (cieńsza skóra, przez którą prześwitują drobne naczynia krwionośne - tzw. cienie charakteru naczyniowego), zła dieta, długotrwały stres, długa praca przed komputerem. Źródłem problemów mogą być również niektóre choroby nerek, wątroby, tarczycy oraz zaburzenia hormonalne. Obrzęki są z kolei jednym z objawów alergii.

Najlepsze efekty w walce z problemami okolic oczu przynoszą zabiegi medycyny estetycznej, które mocno stymulują delikatną skórę, regenerują ją i dają natychmiastowy efekt.
 
Polecane zabiegi
 
•                     Light Eyes Ultra
•                     Dark Circle Solution
•                     Redensity II
•                     Eye Bag Solution
•                     Karboksyterapia