W wielu kulturach blizny u mężczyzn uważane były za symbole siły i dojrzałości. Liczne badania socjologiczne wskazują, że dotyczy to również społeczeństw rozwiniętych. Jedna blizna może dodać uroku... Niestety w przypadku licznych blizn pourazowych, powstałych po zabiegach chirurgicznych, bliznowców, blizn przerostowych czy potrądzikowych defekt ów może stwarzać duży dyskomfort.
 
Blizny to powstające w procesie gojenia naturalne ślady po urazach - uszkodzeniach powierzchni skóry. Na niektóre nie zwracamy uwagi, bo są niewielkie i mało widoczne, ale bywają także blizny, które stanowią problem estetyczny. Ich usunięcie w większości przypadków jest możliwe, a skóra po odpowiednio dobranej serii zabiegów może odzyskać swój dawny, gładki i nienaganny wygląd!
 
Medycyna estetyczna opracowała rozwiązania umożliwiające zniwelowanie widoczności blizn także bez użycia skalpela. Chirurgiczne usunięcie niechcianej „pamiątki” nie zawsze jest bowiem konieczne. W Saska Clinic mamy do zaproponowania szereg rozwiązań nieinwazyjnych, m. in. z zastosowaniem lasera frakcyjnego, urządzenia Plexr, kwasu hialuronowego, karboksyterapii i mezoterapii. Pozwalają one na zredukowanie rozmiarów blizny, poprawę jej wyglądu, a w konsekwencji podniesienie ogólnego komfortu życia pacjenta.
 
Zabiegi najczęściej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Ostateczny efekt zależy zawsze od wieku pacjenta, a także wieku blizny (bardzo ważne jest jak najszybsze wdrożenie terapii), jej lokalizacji, rozmiaru i kształtu.
 
Polecane zabiegi
 
•                     Laser frakcyjny eCO2 Lutronic
•                     Osocze bogatopłytkowe
•                     Karboksyterapia
•                     Peelingi chemiczne
•                     Plexr