Smog ma bardzo duży wpływ na stan naszej skóry i przyspiesza jej starzenie się. Wiele pacjentek narzeka na matową skórę, poszarzały jej odcień i brak blasku. Coraz więcej stosunkowo młodych pacjentek zgłasza się do Saska Clinic z obawą, że ich skóra jest bardzo sucha i w szybkim tempie pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Co gorsza, istnieje grupa pacjentów, którzy są szczególnie narażeni na działanie zanieczyszczeń na organizm. Jak to sprawdzić? Wykonując prosty test genetyczny możemy dowiedzieć się w jakim stopniu nasz organizm radzi sobie z wolnymi rodnikami i toksynami.

Ale powietrze otacza nas wszystkich- jak bronić naszą skórę przed zanieczyszczeniem powietrza? Z pomocą przychodzą nam zabiegii działające antyoksydacyjnie, wymiatacze wolnych rodników.

Jednym z nich jest infuzja tlenowa – zabieg o działaniu antyoksydacyjnym, w sposób nieinwazyjny będzie działał regenerująco i oczyszająco na skórę. Możemy wykorzystać podczas zabiegu ampułkę z Witaminą C która dodatkowo jest świetnym wymiataczem wolnych rodników i oprócz odmładzającego działania powoduje rozjaśnienie kolorytu.

Często pacjenci pytają mnie o mój ulubiony zabieg i mimo, że jest wiele  które cenię, to mezoterapia należy do tych, do których mam „największą słabość” i również tutaj przychodzi nam ona z pomocą.

Jaka mezoterapia? Np. z niesieciowanym kwasem hialuronowym i kompleksem Witamin – będzie świetnie wspomagać unieszkodliwanie wolnych rodników i  odżywienie naszej skóry. Warto też zwrócić uwagę na preparat będący połączeniem bursztynianu sodu z kwasem hialuronowym, ponieważ blokuje wolne rodniki i reguluje procesy oddychania w komórkach – idealne działanie w sytuacji kiedy przy zanieczyszczonym powietrzu nasza skóra się zatyka i ulega działaniu szkodliwych substancji.

Wśród preparatów walczących w szeregach antysmogowców stoją również te z mannitolem, i sorbitolem w składzie, dzięki ich silnemu działaniu przeciwutleniającemu dochodzi do blokady wolnych rodników, ochrony naszej skóry i kwasu hialuronowego w nim zawartego.

Zarówno mannitol jak i sorbitol to alkohole cukrowe czyli tzw. Poliole, posiadają właściwości higroskopijne- czyli chłoną wodę. Ta właściwość wykorzystywana jest często przez producentów  kosmetyków i preparatów w medycynie estetycznej.

Ważne, aby nie zostawić skóry „ samej sobie” i wspomagać jej obronę przed toksynami oraz zanieczyszczeniami, które nas otaczaja. I znowu do znudzenia będę się upierać, żeby pamiętać o profilaktyce - tym razem antysmogowej!  

dr Anna Smorąg