Chłodniejsze miesiące w roku są czasem kiedy możemy bezpiecznie wykonywać wszystkie zabiegi kosmetologiczne oraz medycyny estetycznej z powodu braku wysokiej temperatury i silnego słońca, które często wykluczają z nas z niektórych zabiegów. 

Mezoterapia igłowa to najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej oraz najprawdopodobniej najbardziej lubiany przez pacjentów. Jest to metoda polegająca na śródskórnym lub podskórnym podaniu za pomocą iniekcji odpowiednio dobranego preparatu. Można wykonywać ją zarówno na twarzy jak i na ciele.   

Warto pamiętać, że za efekty mezoterapii nie jest odpowiedzialny sam użyty produkt, ale i drugi mechanizm działania – regeneracja skóry poprzez bodziec ukłucia igłą, który wyzwala w naszej skórze reakcje obronne. 

Na rynku dostępny jest cały wachlarz produktów do mezoterapii, począwszy od produktów z nieusieciowanym kwasem hialuronowym, poprzez gotowe koktajle, w których w skład wchodzą dodatkowo między innymi aminokwasy, peptydy biomimetyczne, witaminy. Techniką mezoterapii wykonujemy również tzw. „wampirzy lifting” czyli podajemy osocze bogatopłytkowe pozyskane z własnej krwi pacjenta. Dostępna na rynku jest również mezoterapia kolagenowa.

Dla kogo jest zabieg mezoterapii?

Tak naprawdę, zabieg jest dla każdego, kto chciałby zadbać o swoją skórę od środka, popracować nad jej mankamentami lub działać profilaktycznie opóźniając jej starzenie. 

Na jakie efekty możemy liczyć?

Efekty mezoterapii można mnożyć i mnożyć… 

Mezoterapia kwasem hialuronowym pomaga nam odzyskać głębokie nawilżenie naszej skóry. Skóra staje się miękka, jędrna, gładka w dotyku, niewielkie zmarszczki ulegają spłyceniu. Aminokwasy zawarte w koktajlach do mezoterapii regenerują i odżywiają skórę, poprawiają jej gęstość i sprężystość. Jeśli zależy nam na ujędrnieniu skóry, regeneracji jej ubytków i wygładzeniu zmarszczek warto wybrać mezoterapię kolagenową lub z dodatkiem hydroksyapatytu wapnia, które silnie stymulują do produkcji kolagenu i elastyczny, czyli białek podporowych naszej skóry. 

Warto również dodać, że mezoterapia to nie tylko sprzymierzeniec w walce o młodą, piękną skórę, ale i o gęste włosy, ponieważ tą metodą stymulujemy wzrost włosów czy też możemy redukować cellulit i lokalne nagromadzenia tkanki tłuszczowej poprawiając wygląd naszej sylwetki.

Pewnie zastawiacie się czy mezoterapia ma jakieś ograniczenia?

Tak, jak każda procedura medyczna. Po dokładnym wywiadzie następuje kwalifikacja do zabiegu. Zabiegu nie wykonujemy między innymi u kobiet w ciąży, karmiących oraz przy infekcjach skóry czy też alergii na którykolwiek składnik prepartu. 

Samego zabiegu nie należy się bać. W celu ograniczenia dyskomfortu pacjent do zabiegu jest zawsze znieczulany, a podczas jego trwania dodatkowo chłodzony. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, niewielkie grudki (depozyty preparatu) oraz delikatne zasinienia, które bardzo szybko goją się, pozostawiając nam odmłodzoną, zrewitalizowaną skórę. 

Chętnie łączymy zabiegi mezoterapii z zabiegami kosmetologicznymi oraz z zabiegami wykonywanymi urządzeniami wysokoenergetycznymi takimi jak laser czy też radiofrekwencja mikroigłowa.

Ze względu na mnogość preparatów do mezoterapii warto o konsultacje z doświadczonym specjalistą, który dobierze dla nas odpowiednią terapię zabiegową, dzięki czemu osiągniemy pożądane efekty :) 

 

Opracowała: dr Katarzyna Hawro-Boratyn