Co zrobić jeśli codzienna pielęgnacja to za mało?

Jeśli pomimo częstego stosowania kremów, masek, peelingów i ochrony UV problem nasila się z pomocą przychodzą wtedy zabiegi medycyny estetycznej. Rodzaj zabiegu dobieram podczas wizyty konsultacyjnej. Najczęstszymi problemami jakie spotykam u pacjentów są: suchość, wiotkość i przebarwienia skóry dłoni. Zdradzę jakie są moje ulubione zabiegi, które pomogą Wam pozbyć się tych problemów.

 

Kolagen źródłem młodości

Jednym z moich ulubionych zabiegów jest wypełnienie dłoni preparatem z hydroksyapatytem wapnia. Niezależnie od naszego zaangażowania i systematyczności dotyczącej pielęgnacji dłoni możemy zauważyć, że nasza skóra staje się coraz cieńsza i bardziej wiotka. W skutek zmniejszonej produkcji kolagenu uwidocznia się zarys ścięgien i naczyń krwionośnych. Zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia daje bardzo naturalny efekt odbudowując utraconą objętość poprzez autoregenerację. Tworzy rusztowanie, w którym równolegle następuje stymulacja do produkcji kolagenu. Dzięki temu z dnia na dzień skóra robi się bardziej gęsta i napięta. Efekt widoczny jest już zaraz po zabiegu. Dodatkowo narasta w czasie najbliższych 3 miesięcy i utrzymuje się ok. 12-15 miesięcy. Żeby zwiększyć komfort podczas zabiegu stosujemy krem znieczulający. Dodatkowo w samym preparacie występuje środek znieczulający (lidokaina). Wystarczy wykonać tylko jeden zabieg żeby osiągnąć pożądane efekty.

 

Nawilżenie skóry dłoni

Bardzo często widzę u pacjentów problem z suchą skórą dłoni. Lubię wtedy sięgać po preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Podczas gdy suchości skóry towarzyszą również jej ubytki najchętniej używam wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Dbając o komfort pacjenta stosuję znieczulenie w kremie oraz dodatkowe znieczulenie stomatologiczne. Najczęściej przeprowadzam zabieg z jednego wkłucia. Rozprowadzam preparat wachlarzowo aby uzyskać jak najlepszy efekt. Pacjentki bardzo lubią ten zabieg, ponieważ rezultat jest widoczny zaraz po zabiegui utrzymuje się około roku. Kwas hialuronowy wywiera również pozytywny wpływ na produkcję kolagenu. Napięcie oraz nawilżenie skóry możemy osiągnąć już po jednym zabiegu!

 

lek. Aleksandra Sobiecka