Co zrobić jeśli codzienna pielęgnacja to za mało?

Jeśli pomimo częstego stosowania kremów, masek, peelingów i ochrony UV problem nasila się, z pomocą przychodzą wtedy zabiegi medycyny estetycznej. Rodzaj zabiegu dobieram podczas wizyty konsultacyjnej. Najczęstszymi problemami, jakie spotykam u pacjentów, są: suchość, wiotkość i przebarwienia skóry dłoni. Przedstawię Wam moje ulubione zabiegi, które pomogą Wam pozbyć się tych problemów.

 

Kolagen źródłem młodości

Jednym z moich ulubionych zabiegów jest wypełnienie dłoni preparatem z hydroksyapatytem wapnia. Niezależnie od naszego zaangażowania i systematyczności dotyczącej pielęgnacji dłoni możemy zauważyć, że nasza skóra staje się coraz cieńsza i bardziej wiotka. W efekcie zmniejszonej produkcji kolagenu uwidocznia się zarys ścięgien i naczyń krwionośnych. Zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia daje bardzo naturalny efekt, odbudowując utraconą objętość poprzez autoregenerację. Tworzy rusztowanie, w którym równolegle następuje stymulacja do produkcji kolagenu. Dzięki temu z dnia na dzień skóra robi się bardziej gęsta i napięta. Efekt widoczny jest już zaraz po zabiegu. Dodatkowo narasta w czasie najbliższych 3 miesięcy i utrzymuje się ok. 12-15 miesięcy. Żeby zwiększyć komfort podczas zabiegu, stosujemy krem znieczulający. Dodatkowo w samym preparacie występuje środek znieczulający (lidokaina). Wystarczy wykonać tylko jeden zabieg, żeby osiągnąć pożądane efekty.

 

Nawilżenie skóry dłoni

Bardzo często widzę u pacjentów problem z suchą skórą dłoni. Lubię wtedy sięgać po preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Podczas gdy suchości skóry towarzyszą również jej ubytki, najchętniej używam wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Dbając o komfort pacjenta, stosuję znieczulenie w kremie oraz dodatkowe znieczulenie stomatologiczne. Najczęściej przeprowadzam zabieg z jednego wkłucia. Rozprowadzam preparat wachlarzowo, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Pacjentki bardzo lubią ten zabieg, ponieważ rezultat jest widoczny zaraz po zabiegu i utrzymuje się około roku. Kwas hialuronowy wywiera również pozytywny wpływ na produkcję kolagenu. Napięcie oraz nawilżenie skóry możemy osiągnąć już po jednym zabiegu!

 

Lek. Aleksandra Sobiecka