Moje doświadczenie wskazuje, że to właśnie my kobiety, wskazujemy drogę, otwieramy drzwi gabinetu.....

Ponieważ specjalizuje się w zabiegach mezoterapii i korekcji zmarszczek dynamicznych przybliżę moje doświadczenia związane z  zabiegami, którymi często są zainteresowani mężczyźni.

Różnice

Skóra mężczyzn jest o 25% grubsza od skóry kobiet, również kolagen odpowiedzialny za elastyczność i napięcie skóry występuje u Panów w większych ilościach.  Czyżby szczęściarze? Niekoniecznie. Skóra panów wolniej się starzeje, ale proces ten przebiega gwałtowniej i dynamicznej. Zmarszczki u mężczyzn są zdecydowanie głębsze niż u nas.

Wśród obaw u Panów związanych z zabiegami najczesciej spotykam się nie że strachem przed bólem lecz że wstydliwością korzystania z medycyny estetycznej. Być może dlatego ich wizyta w gabinecie medycyny estetycznej przebiega szybko i sprawnie.

Na jakie zabiegi decyduje się Panowie? 

Panowie bardzo często korzystają z możliwości, jakie daje toksyna botulinowa zwana potocznie botoksem. Jeden preparat w przypadku mężczyzn pozwala „załatwić” dwie ważne sprawy: likwidację zmarszczek dynamicznych oraz leczenie nadpotliwosci. 

Mięśnie mimiczne nazywane są miesniami wyrazowymi. W medycynie estetycznej botoksu używa się przede wszystkimi w zabiegach obejmujacych górna część twarzy -do wygladzenia  lwiej zmarszczki,  bruzd na czole i kurzych łapek. Rozluznione botoksem mięśnie przestają intensywnie pociągać skórę, która zyskuje czas na regenerację i wygładza się w miejscach załamań. Panowie lubią ten zabieg gdyż w krótknim czasie uzyskujemy doskonale efekty

Obok wygladzenia zmarszczek toksyna botulinowa jest stosowana do zmniejszenia nadpotliwosci pach, dłoni i stóp. Mężczyźni pocą się zdecydowanie silniej i częściej niż kobiety. Toksyna botulinowa hamuje aktywność gruczołów portowych a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy. 

Kolejnym cudownym preparatem, który bardzo często stosuję u Panów jest mezoterapia osoczem bogatoplytkowym. Dlaczego? Znów możemy mówić o „załatwieniu” dwóch jakże ważnych spraw jednym preparatem. Mezoterapia osoczem pozwala na - odmłodzenie i odświeżenie skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk orazjest też skuteczna w przypadku problemu wypadania włosów czyli łysienia. Osocze jest specjalnie przygotowanym preparatem pobieranym z krwi własnej pacjenta. Zawiera zwiększoną ilość płytek krwi oraz liczne czynniki wzrostu, stymuluje procesy regeneracyjne skóry pobudzające fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Mezoterapia z osocza sprawdzi się więc u Panów z problemem suchej i napiętej skóry twarzy z bliznami potradzikowymi, zmarszczkami głębokimi bruzdami oraz przebarwieniami  skóry. 

Jak działa osocze i dlaczego jest tak popularne w leczeniu łysienia? Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi  aktywuja i pobudzają uśpione mieszki  wlosowe do produkcji włosa. Nastepuje zatrzymanie wypadania włosów, stopniowe zagęszczenie oraz narastania owłosienia w miejscach pozbawionych już włosa. Efekty widoczne są po 2-3 zabiegach.Przed wykonaniem zabiegów z wykorzystaniem osocza bogstopłytkowego zachęcam Panów do wykonania podstawowego badania krwi i zgłoszenie się z  badaniem na konsultację. 

Opisałam zabiegi i doświadczenia we współpracy z mężczyznami z mojego doświadczenia. Oczywiscie to tylko kropla w oceanie zabiegów, jakie dzisiejsza medycyna estetyczna jest w stanie zagwarantować Panom. A więc Panowie do dzieła! Wy również mimo upływającego czasu  możecie się cieszyć świetnym wyglądem przez wiele, wiele lat. Zapraszam

Lek. dent. Anna Stawska