Niszcz tłuszcz!

Co zrobić kiedy dieta i zdrowy styl życia nie pomagają w walce z drugim podbródkiem? Na pewno warto wtedy pomyśleć o wizycie u fizjoterapeuty, który oceni naszą postawę. Oprócz tego musimy zadziałać na przyczynę problemu, czyli zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Niestety w tym przypadku wysiłek fizyczny jest niewystarczający. Szukając pomocy dobrze jest się udać do zaufanego gabinetu medycyny estetycznej. 

Jakie zabiegi są skuteczne? 

W zależności od rodzaju skóry i stopnia nasilenia problemu dobieram pacjentom odpowiednią terapię. Oferuję dwa rodzaje zabiegów, które radzą sobie z problemem podbródka: zabiegi iniekcyjne oraz te z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn. Często decyduję się na leczenie skojarzone, które pomaga mi uzyskać najlepsze efekty. Polega ono na połączeniu dwóch metod z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasu pomiędzy nimi. Świetne efekty przynosi zastosowanie wypełnienia brody po 3 miesiącach od zabiegu Endolift lub HiFU.

HiFU

W walce z drugim podbródkiem bardzo dobrze sprawdza się zabieg ultradźwiękami HIFU. Polega na skierowaniu skupionej wiązki fali dźwiękowej o dużej energii w interesujący nas obszar. Dzięki temu dochodzi do likwidacji komórek tłuszczowych oraz poprawy jakości skóry. Na pełny efekt musimy czekać ok 3 miesięcy. Pacjenci bardzo lubią ten zabieg, ponieważ jest wykonany bez przerwania ciągłości skóry. Po wyjściu z gabinetu można natychmiast wrócić do codziennych aktywności.

Prostrolane Inner - B

Kolejnym skutecznym zabiegiem jest podanie Prostrolane Inner-B. Jest to innowacyjny preparat zawierający kwas hialuronowy i zawieszone w nim peptydy biomimetyczne, które są pogromcami komórek tłuszczowych. Po podaniu preparatu składniki aktywne uwalniają się jeszcze przez dwa tygodnie. Zalecam wykonanie minimum dwóch zabiegów dla uzyskania optymalnego efektu. Już po pierwszym zabiegu pacjenci zauważają poprawę. Skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta.

Endolift

Jednym z moich ulubionych zabiegów jest technologia laserowa Endolift, która skutecznie niweluje wiotkość skóry oraz redukuje tkankę tłuszczową. Do jego wykonania stosuję mikrofibrę optyczną o grubości porównywalnej do włosa. Wprowadzam ją podskórnie i  emitując jednocześnie dawkę energii docieram precyzyjnie do kłopotliwych obszarów. Procedura jest bardzo bezpieczna. Pacjenci tuż po samym zabiegu dostrzegają poprawę napięcia skóry. Na pełen efekt czekamy do 3 miesięcy.

Często zalecam również wypełnienie brody i linii żuchwy za pomocą kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Jest to obszar, który stanowi podporę dla skóry w okolicy podbródka. Jednak przy bardzo nasilonym problemie podwójnego podbródka zachęcam pacjentów do wykonania liposukcji. 

Oczywiście obowiązkowo należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry i używaniu filtrów UV. To podstawa przy dbaniu o skórę zarówno twarzy jak i podbródka oraz szyi!

Dr Aleksandra Sobiecka