Kolagen czyli białko młodości

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu odpowiadających za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Kolagen sprawia, że komórki bezustannie się odnawiają. Niestety już po 25 roku życia w wyniku naturalnych procesów starzenia komórki zwane fibroblastami zmniejszają produkcję kolagenu i elastyny. Oznacza to, że więcej komórek kolagenu obumiera niż jest produkowanych. Proces ten potęgowany jest dodatkowymi czynnikami takimi jak stres, choroby, nadmierny wysiłek fizyczny. Oczywiście, nie ma to jeszcze drastycznego odzwierciedlenia w wyglądzie naszej skóry. Jest to moment kiedy zauważymy "jedynie" pogorszenie nawilżenia, zmatowienie i pojawienie się pierwszych drobnych zmarszczek. Niby nic? No nie do końca, gdyż jest to proces postępujący. 

Jeśli nie chcemy żeby z każdym rokiem było tylko gorzej musimy zatroszczyć się o nasz kolagen... 

A gorzej będzie, bo następny moment już wyraźnego pogorszenia naszej skóry to magiczna 40-stka. Skóra zaczyna wtedy wyraźnie wiotczeć, staje się cieńsza, słabsza, traci napięcie. Pisałam proces postępujący.... Po 50 spada poziom hormonów estrogenu i progesteronu. Ich niedobór jest widoczny przede wszystkim na twarzy i szyi. Kiedy spada poziom estrogenu skóra stopniowo traci zdolność do regeneracji i odbudowy. Włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za jędrność ulegają osłabieniu. W organizmie spada poziom substancji które stymulują ich odbudowę. I wtedy już widać, że twarz ma inny gorszy owal a skóra jest cieńsza, sucha, prześwitują przez nią popękane naczynka, pojawiają się głębokie zmarszczki, uwydatniają się jeszcze bardziej bruzdy nosowo wargowe. Widoczne są plamy pigmentacyjne, cienie pod oczami.

Czy możemy odwrócić zmiany które już zaszły?

 Niestety nie wszystkie. Odpowiednia pielęgnacja pomoże nam odjąć sobie kilka lat. Jest wiele metod które mogą zahamować oraz zmniejszyć objawy związane z wpływającym czasem. Ważne jest wszystko począwszy od podstawowej pielęgnacji oczyszczania i aplikacji kremów które po 50 muszą być kremami do zadań specjalnych ...muszą zawierać substancje aktywne które pobudza syntezę kolagenu i elastyny w skórze oraz poprawia stopień jej nawilżenia. Oczywiście kremy to nie wszystko.

Kolagen a menopauza

Menopauza to czas kiedy wygląd naszej skóry zmienia się na tyle szybko i drastycznie że podstawowa domowa pielęgnacja może być nie wystarczająca. Warto wtedy udać się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z odpowiednio dobranych zabiegów które pomogą Wam zregenerować ożywić i odpowiednio nawilżyć skórę twarzy, szyi i całego ciała. I tu wracam do kolagenu białka młodości. W gabinecie medycyny estetycznej lekarz ma możliwość podania kolagenu bezpośrednio do skóry właściwej...czyli głębiej niż docierają jakiekolwiek kremy. Wykonujemy to przy pomocy maleńkiej igły gdyż jest to rodzaj mezoterapii. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez nakłuwanie pozwala na uzyskanie szybszych, lepszych efektów gdyż składniki aktywnie podawane są bezpośrednio do miejsc które tego potrzebują.
Efekty po mezoterapii dlatego też są fajniejsze i szybko zauważalne przez pacjenta bo w zabiegach z użyciem igieł wykorzystywane są dwa mechanizmy działania. Pierwszy to działanie samych substancji aktywnych. Drugi to efekt ogniskowej gojenia się skory i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach.

Odmładzająca moc kolagenu czyli przełomowy zabieg Linerese

Linerase to bezpieczny pozbawiony alergizujących telopeptydow koloagen typu I. Dzięki swojej wyjątkowej bioaktywnosci zwiększa liczbę fibroblastow które odpowiadają za produkcję własnego kolagenu typu III. Przeznaczony jest do regeneracji, odbudowy skóry przywrócenia jej sprężystości i gęstości, wygładzenia zmarszczek, redukcji rozstępów i blizn zamkowych. Można to stosować już po 25 r życia w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu lub leczniczo dla odzyskania utraconej jędrność elastyczności i gęstości skóry w okresie pomenopauzalnym. Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu pozwala na jego zastosowanie w każdej nawet najbardziej delikatnej okolicy twarzy i całego . Możemy to spokojnie stosować w okolicy oczu ust dekolcie szyi i powierzchni rąk. Całkowita kuracja składa się z 2 3 zabiegów w odstępach co 2 3 tygodnie. Pierwsze efekty widocznie są już po 7 14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności gęstości i blasku skóry. Efektem młodszego wyglądu można się cieszyć od 12 do 18 miesięcy. Zabieg Linerase jest mało inwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? 

Dla każdego kto chce długotrwale odmłodzić skórę twarzy szyi dekoltu lub nawet całego ciała oraz poprawić kondycję skóry dłoni. Polecam ten zabieg osobom, które chcą zlikwidować rozstępy, blizny potrądzikowe oraz zanikowe, uzupełnić niedobory kolagenu w skórze i spłycić zmarszczki wokół oczu i ust.

Zabieg Linerese nie wymaga też specjalnego przygotowania. Na tydzień przed zabiegiem zalecam pacjentowi żeby nie przyjmował aspiryny i niesterydowych leków p/ zapalnych. Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się nakładać makijażu oraz unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. I to w zasadzie wszystko do czego powinien przygotować się pacjent.

Starzenie się organizmu to proces naturalny i nieunikniony. Mimo to każdy z nas stara się oprzeć biegnącego czasowo….dlatego nie czekaj ….działaj!